Zdeněk zvítězil v exibici !!!

Přímo v centru Košic, pod katedrálou Sv. Alžběty se konal 2. ročník JBL JUMP FESTU, který byl letos výrazně oživen sprinterským soubojem. Poprvé v historiii Slovenska se utkali sprinteři v ulicích města a nás může jen těšit, že jsme u této premiéry mohli  být. Na pozvání pořadatelů do východoslovenské metropole byli pozváni halový vícemistr Evropy v běhu na 60 m a mistr Evropy do 23 let na 200 m, slovenský superrychlík Ján VOLKO a také dva  nejrychlejší Češi současnosti. Český rekordman v běhu na 100 m Jan VELEBA a letošní mistr republiky v běhu na 100 m Zdeněk STROMŠÍK !!!

Soutěžilo v běhu na 50 yardů (45,72 m), přicemž jej sprinteři v půlhodinovém intervalu absolovovali dvakrát. Vítěze pak určil součet časů z o obou běhů !!!!

V prvním běhu zvítězil Zdeněk v čase 5,48 s , před Jánem Vollkem (5,50 s) a Honzou Velebou , který zaběhl 5,56 s . V druhém běhu byl v cíli první Johny za 5,47, Zdeněk dosáhl shodného času jako v prvním běhu 5,48 s, na 3. místě doběhl český rekordman Honza Veleba v čase 5,62 s....

Celkovým vítězem se tak stal Zdeněk STROMŠÍK součtem časů 10,96 (5,48+5,48) , o setinu horšího výsledku dosáhl Ján VOLKO  10,97 s(5,50+5,47), třetí skonšil v netradičním závodě Jan VELEBA 11,18 s (5,66+5,62 s).

Netradiční trať se běhá pod otevřeným nebem zřídka, zpravidla v hale a většinou jen v USA. Držitelem nejlepšího světového výkonu je Američan Stanley Floyd, který v roce 1982 zaběhl 5,22 s . Držitelem evropského "rekordu" je časem 5,39 s  Ital Pierfrancesco Pavoni a Zdeňkův čas 5,48 s, navíc běžený v 1,0 m/s protivětru nebyl od nejlepšího evropského výkonu až tak vzdálen. Včerejším výkonem se zařadil Zdeněk historicky na 7. místo evropských tabulek.

Vydařená akce, skvěle připravená výbornými organizátory s velkou diváckou a mediální kulisou, tak přispěla k propagaci královny sportů čím dál populárnějíhoi projektu uliční atletiky (tzv. Street Athletics).

Ještě jednou děkujeme i touto formou za pozvání a nadstandartní péči, které se nám v Košicích dostávalo :).