Nejlepší halová sezony kačky Hornové pokračuje.

Když by mi v loňském roce někdo řekl, že mezi juniorkami bude naše "Kača" bojovat na nejkratším sprintu o medaile, moc bych tomu nevěřil. Čas 8.23 který v té době měla Kačka zapsán jako osobák, tomu nasvědčoval.
Obrovské penzum práce, které Kača odvedla však vše změnilo.
Letošní halová sezona je pro Kačku nadmíru úspěšná a tento víken to potvrdil. Hned v sobotu postoupila z rozběhu na 60 metrů do finále. Dosažený čas 7,96 jen tři setiny za osobním maximem. O dvě hodinky později pak zaklekla společně s výběrem těch nejlepších juniorských sprinterek k velkému finále. Ani tam se neztratila a dokázala pro sebe urvat šestou pozici opět v čase pod 8 vteřin - 7,97 !
V neděli nás pak čekal start na 200 metrů. Absolutní osobák Kačky před touto halovou sezonou byl 27,28 z Liberce z roku 2014. Ten zlepšila v průběhu sezony již v jablonecké hale na 26,85. Dnes využila příznivějších zatáček haly ve Stromovce a zlepšila si absolutní osobák na 26,46.

Vrcholem pak bylo účinkování Kači ve štafetě 4x200 jabloneckých juniorek. Štafeta ve složení Kačka Hýsková, Péťa Skirčaková, Kačka Hornová a Míša Bičianová složila dohromady skvělý tým, který se nezalekl soupeřek a obrovským odhodláním se pustil do boje o medaile. V prvním běhu sice ani nadšení nepomohlo proti skvělým děvčatům z Dukly.

Dosažený čas 1:44,35 však dával stříbrnou naději.... Ve třetím běhu jsme pak již jen s velkým napětím sledovali spanilou jízdu děvčat z Olomouce..... Doběh ve velkém tempu.... pohled na na časomíru a pak již jen velká radost - STŘÍBRO je naše !
Kačka si odváží z Mistrovství republiky v hale své nejlepší individuální umístění, velice solidní osobák na 200 metrů a stříbrnou medaili za štafetu. Za tu je nutno poděkovat všem děvčatům, které tvořily úspěšný tým !
Kača tak odjížděla z Prahy plna uspokojení a mně nedá než znovu vzpomenout na pracovité a za její píli, odhodlání a pracovitost jí poděkovat.

A co ostatní andílci ?

Vojta Karásek odjíždí z mistrovství také se dvěma osobáky. Na 60 metrů vypadnul v rozběhu i se zlepšeným osobním výkonem o jednu setinu na 7,35. Na dvoustovce Vojta bojoval. Jeho běh možná trošku postrádal lehkosti nakonec z toho bylo zlepšení na 23,33  - také o jednu setinu. Vojta i já jsme možná čekali zlepšení výraznější,ale tak jako Kačka i on je nesmírně pracovitý a odhodlaný a tak věřím, že ke skokovému zlepšení dojde v letní sezoně.

Více než snový začátel kariéry na úrovni mistrovství republiky má náš od podzimu nový andílek Verča Milotová !
Verča během halové sezony dokazovala, její potenciál je veliký. Výkon 19,85 na stopadesátce a 42,74 na třístovce v jabloneckých zatáčkách dával tušit, že možnosti této, teprve prvním rokem žákyně, budou veliké.

Proto dostala Veronika příležitost ukázat své schopnosti ve štafetě dorostenek na 4x200. Složení štafety Petra Šafaříková, Tereza Vokálová, Michaela Barborová a Veronika Milotová dávalo tušit, že jejich ambice jsou hodně, hodně vysoko. A také ano !

Od výstřelu startovní pistole, přes jednotlivé výborné předávky a skvělé běžecké výkony na jednotlivých úsecích, nenechaly holky nikoho na pochybách o tom, že chtějí mistrovská trika ! S náskokem více jak 4 desetin zvítězily ve svém běhu před Slávií Praha. K jejich času se již nikdo ani v dalších bězích nepřiblížil.
Veronika tak odjíždí ze svého prvního mistrovství republiky se zlatou medailí. Věřím, že to pro ni bude povzbuzením před mistrovstvím žáků, které se koná za 14 dní.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved