Kačka je na třístovce mezi dorostenkami druhou nejrychlejší Evopankou !!!!

Úterní vylepšení osobního rekordu na třístovce o téměř dvě sekundy katapultoval Kateřinu VÁVROVOU v průběžných tabulkách pořádně vysoko !!! Ačkoliv Kateřina spadá věkem ještě do kategorie žákyň v českých průběžných tabulkách obsazuje neskutečné 2. místo mezi ženami a mezi nejlepšími evropskými dorostenkami figuruje tato 15 letá atletka na neskutečném 2. místě !!! Aby toho nebylo málo, tak v neredukovaném pořadí  nejlepších žen Evropanek se Kačka časem 39,72 s nachází v tuto chvíli na 30,(!!) místě.

To je výkonnost o které se nám na začátku sezony ještě ani nesnilo, nicméně talentovaná atletka dává o sobě čím dál víc slyšet. Vedle Zdeňka STROMŠÍKA , který i v tuto chvíli vede  časem 10,48 s české mužské průběžné tabulky tabulky, tak roste v naší nepočetné skupině další sprinterská osobnost, která se může v budoucnu zúčastňovat vrcholných evropských, ale i světových mládežnických soutěží !! A Kateřina by se vůbec nezlobila, kdyby o sobě mohla tvrdit, že je stejně jako Zdeněk i českou rekordmankou !! Na šedeátimetrové trati běžela Kačka letos zatím nejlépe 7,71 s a za českým rekordem své jmenovkyně Kačky Čechové  zaostává  jen11 setin sekundy, na třístovce dělí Kateřinu od českého rekordu Jany Polívkové po úterku již jen 63 setin... Kdo viděl úterní osamocený souboj  Kačky na videu, jistě uzná, že by nemuselo zústat jen jejího u zbožného přání....

Jaký program tedy čeká na úspěšnou mladou hradišrskou atletku v příštích týdnech ??? Již v sobotu by se měla představit ve Vyškově na trati 100 m při 2. kole soutěže družstev žen. Ve Vyškově se běhá hodně rychle, ale musí spolupracovat, alespoň trochu, letos tak nevyzpytatelné počasí. O týden později bude Kačka obhajovat na nově rekonstruovaném stadionu v Ostravě - Vítkovicích halové double z moravského šampionátu, o 3 dny později bude velkou oporou družstva starších žaček Uherského Hradiště, které by se rády letos podívaly až do finále družstev ČR, no a pak už na Kačku čeká vrchol první poloviny sezony a tím je bezpochyby Letní olympiáda dětí a mládeže, která se letos koná na domácím stadionu.

HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!

J.V. 30.5.2013

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved