Kačce se přestup ze žákovské kategorie podařil......

Kateřina VÁVROVÁ pokračuje ve své spanilé jízdě sběru mistrovských medailí i mezi dorostenkami. Dnes v nesmírně silném finále, kde na startu nechyběly dvě české rekordmanky na tratích 60 a 400 m se nezalekla zkušenějších a starších soupeřek a ve finále získala cennou bronzovou medaili.

Kačka nastoupila ke svému závodu pevně rozhodnutá poprat se o medaili. Že to nebude vůbec jednoduché jsme věděli od samého začátku. Ve startovní listině nechyběla česká halová dorostenecká rekordmanka Veronika PALIČKOVÁ pyšnící se osobním rekordem 7,46 s (!!) , ve velké formě běhá v těchto dnech také Zdeńka SEIDLOVÁ, která před týdnem zaběhla ve Stromovce 400 m v novém české rekordu a mezi dorostenkami kraluje časem 54,77 s světovým dorosteneckým průběžný tabulkám !!! Na startu nechyběla ani po zranění navrátivší se Emilka GERULOVÁ, i ona se může pyšnit historicky 7. nejrychlejším českým časem dorostenecké historie, když vloni zaběhla vynikajících 7,60 s. Počítat jsme museli také s jabloneckou Petrou Šafaříkovou, nebo Luckou Zlatníkovou z Olomouce, které mají k přípravě díky atletické hale nebo tunelu, lepší podmínky k přípravě, než máme my.

Kačka se ale své role zhostila na jedničku. Udržela nervy na uzdě, když hodně nervózní start rozběhu se musel díky předčasným startům Gerulové a posléze Fiskové 3 x opakovat. Kačka neponechala nic náhodě a suveréně opanovala druhý rozběh, když zvítězila s velkým náskokem v hezkém čase 7,77 s a vybojovla si postup do 8 čelnného  finále.

V něm pak po dobrém startu nestačila jen na českou rekordmanku na této distanci Veroniku Paličkovou, která s přehledem zvítězila, když proťala cíl ve velice kvalitním čase 7,58 s na druhém místě doběhla nejlepší světová (!!) dorostenecka čtvrtkařka současnosti Zdeňka Seidlová z Vysokého Mýta, která ke stříbrné medaili, přidala i osobní rekord 7,69 s a  třetí místo před zle dotírající Petrou Šafaříkovou uhájila naše Kačka VÁVROVÁ, která běžela ve vyhecovaném finále čas 7,79 s !!! Po prosincovém onemocnění, které si vyžádalo nasazení antibiotik a únorovém týdenním onemocnění střevní chřipkou,to bylo pro dnešek asi maximum možného a Kačce patří VELKÁ GRATULACE jak se svého náročného a nelehkého úkolu zhostila !!!

Zítra čeká na Kačku ještě starttna 200 m i tady bude usilovat o postup do finále a v něm by pak opět ráda zaútočila na další cenný kov do její rozšiřující se medailové sbírky

Méně spokojená se na Slovácko bude asi vracet o rok starší Simona SEDLÁČKOVÁ. Ta odjížděla do Prahy s cílem vybojovat postup do 8 čelnného finále, ale nakonecc jí ke splnění jejího cíle chybělo 11 setin sekundy. Simči to po velmi dobrém staru přestalo po 30 metrech opět tak trošku "žrát metr" a nakonec skončila časem 8,14 s před branami finále a v celkovém pořadí obsadila 12. místo, čili přesně uprostřed startovního pole. Nicméně její zlepšující atletický projev se mi velmi líbil a Simona určitě nemusí mít důvod k zoufání. Po ještě důkladnější jarní přípravě, to v letní sezóně bude mnohem, mnohem lepší