Týden před MČR žactva forma Kateřiny Vávrové graduje !!!!

Kateřina VÁVROVÁ dnes otestovala před blížícím se domácím žákovským šampionátem svou připravenost na Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva. Nezbývá než konstatovat, že nejrychlejší česká žákovská sprinterka současnosti se nachází v obdivuhodné formě, což dnes dokazovala i na hradištském polytanu. Škoda jen , že opět nespoluprocoval vítr, který stejně jako při minulých závodech, vál Kateřině proti směru jejího běhu....

Nejdřívě se Kačka představila v běhu na 60 m a tady bylo její vítězství více než suveréní. V protivětru -0,6 m/s zaběhla výborných 7,86 s a před druhou v pořadí, brněnskou závodnicí Editou Sklenskou, měla v cíli více jak 55 (!!) setinový náskok !!! A to je na šedesátce, při Přeborech Moravy,náskok opravdu značný.

Svou suverenitu pak Kačka předvedla i na stopadesátce a v protivětru (-1,0 m/s) běžela druhý nejrychlejší čas její atletické kariéry - vynikajících 18,55 s. V běhu , který lahodil očím všech přítomných, pak opět zvítězila s více jak 1 sekundovým náskokem.

Kačka pak nastoupila jako finišmenka štafety 4 x 60 m, která běžela ve složení Tereza Brázdilová-Tereza Molková-Kateřina Resslerová- Kateřina Vávrová a holky dosáhly výborného výsledku 30,83 . když zvítězily s přesvědčivým náskokem  1 sekundy 28 setin před druhým dívčím  kvartetem z JAC Brno !!!

V celkovém pořadí družstev obsadili hradištská děvčata fantastické druhé místo, když přemožitele našla je v silném brněnském JACu, vedeným Čibou Nezdařilem !!! Na třetím místě skončila děvčata ze sousedního Zlína, na nejlepší celky ze severní Moravy Poruby, Vítkovic a Opavy již medailové pozice nezbyly.

Úspěšný tým hradištských děvčat tak postoupil mezi deset nejlepších celků ČR do finále, které se koná 5. října na Kladně !!!! Tým opírající se o silné individuality není ani tady bez šancí  !!!