V Trnavě dojde opět k československému souboji "Vlčic".....

První červnovou sobotu se uskuteční v Trnavě mezistátní dorostenecké čtyřutkání Česko- Slovensko-Maďarsko-Slovinsko. Nominační pozvánky obdržely i obě rychlonohé "Vlčice Kateřina VÁVROVÁ a Mária ŠIMLOVIČOVÁ. Ty se utkají spolu ovšem jen na dvoustovce, Kačka se kvůli miořádně náročnému programu, který je před ní , ze startu stovky, kam též byla nominována omluvila. 

Kateřině VÁVROVÉ, která v současnosti stále figuruje na dvoustovce časem 24,41 s v neredukovaném evropském žebříčku, mezi deseti nejrychlejšími Evropankami,  totiž ani tak kvalitní čas nezaručuje účast na MS v Kolumbii. Bohužel se potvrzuje skutečnost, kterou jsme věděli již na podzim, že nejpřísnější limit v historii,  který kdy ČAS stanovil, je tak trochu úlet..... Tzv " A" limit 24,07 s je dokonce o 33 setin přísnější než požadovaný limiit například mnohem silnější polské federace............  A tak musíme v posledních 3 týdnech s Kačkou čas, který by otevíral cestu do Cali tak trochu honit a právě z těchto důvodů se bude Kateřina soustředit povětšinou jen na starty na této distanci. I přes přísnost českého limitu, jsem přesvědčen, že pokud narazíme na slušné klimatické podmínky, tak Kačka minimálně na B limit (24,19 s) dosáhne !!! Vždyť zatím letošní maximum 24,41 s běžela v 10 C a stejná teplota, při které foukalo ještě do protivky (-0,5 C) panovala i při ZT v Ostravě, kde subtilní Kačka běžela  24,53 s a v přímém souboji porazila dokonce tak vynikající juniorskou reprezentantku, jakou je Zdeňka Seidlová a za slovesnkou reprezentantkou čtvrtou z HME ze čtyřstovky Ivetou Putalovou doběhla do cíle jen o 9 setin pomaleji.....

Na dvoustovce tak dojde opět k česko - slovenskému souboji "Vlčic" Kačka a Majky. Katčina tréninková sparingpartnerka Majka ŠIMLOVIČOVÁ naopak již limit řešit nemusí. Na stovce i dvoustovce kraluje časy 12, 18 s a 25,16 nejen slovenskému průběžnému dorosteneckému žebříčku, ale i tomu juniorskému  a tyto výsledky bohatě postačují na slovenské B limity, které kopírují limity IAAF (12, 30 - 25,35). Na EYOF má Majka již také splněno a tak na slovenskou "Vlčici" čeká v srpnu opravdu hodně nabitý program....... Pokud všechno poběří tak jak má 26.6. odletí Majka s Kateřinou a Štěpánkou Kolářovou na Memorial Jeana Humberta do čínského Wuhanu. Odtud v druhém červencové týdnu nabere směr Kolumbie a po návratu by na ni měl ještě čekat start v gruzénské Tbillisi.... Docela nabitý program pro 16 letou"Vlčici" z Horky nad Váhom.

Na MU bude Majka startovat na obou sprinterských tratích a pravděpodobně i ve štafetě. Následující týden čeká na "slovenskou strelu" již dorostencký slovnský šampionát v Dubnici nad Váhom a pak konečně budeme moci lehce přitrénovat, abychom ten náročný červencový program, zvládli co nejlépe.

NOMINACE SLOVENSKA

NOMINACE ČESKA

J.V. 2.6.2015

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved