Kačka se v Jablonci neztratila !!!

Benjamínek startovního pole Kateřina VÁVROVÁ vybojovala v nesmírně silné konkurenci nejlepších českých sprinerek v běhu na 200 m finále !!!!  V poli běžkyň ve kterém nechyběly několikanásobné mistryně České republiky, účastnice letošní evropské kvalifikace v Baku, juniorského MS v americkém Eugunu či dokonce loňšká medailistka z ME v Rieti doběhla ne cenném 6. místě.

Kačka svou jabloneckou misi zvládla. Po 5 týdenním tréninkovém výpadku nastoupila ke své druhé sprinterské disciplíně s jasnou vizí a tím byl postup do finále.A i když tréninkové manko je na mladé sprinterce přece jen znát a Kačka nedosahuje momentálně výkonostní úrovně z měsíce června, v Jablonci nad Nisou se neztratila a zajistila si v jedné z nejsilněji obsazené disciplině šampionátu cenné finále.

Kačka do něj postopupila nepřímo ze 3. místa třetího rozběhu, když v poměrném chladu a dešti, který druhý den domácího šampionátu provázely běžela 25,35 s a to jí ve finále do kterého se hvězdná osmička probojvala zajistila vnější osmou dráhu. Samotný výčet kvalitního finále by vydal na samostatný článek, tak jen zkratkovitě. Do první dráhy nakonec nenastoupila Klárka Seidlová, která na loňském juniorském šampionátu v Rieti obsadila v běhu na 100 metrů 3. místo a na dvoustovce byla 4., včera však již v rozběhu běžela hůře než Kačka (25,49) Martina Štychová získala letos na obou sprinterských tratích v Ostravě na seniorském šampionátu double, skvělá sprinterka Zdeňka Seidlová, účastnice loňského dorosteneckého MS v Doněcku i evropského šampionátu juniorů v Rieti, letos taktéž startovala na dvoustovce v Baku,Pavla Falharová, která taktéž byla účastna světovému setkání v Eugenu i vloni v Rieti a několikanásobné mistryně České republiky Janu Janoušovou, Martinu Homolovou a a Martinu Hoffmanovou také netřeba dlouho představovat.......

Kačka se rvala  jako lev a nelze jí tentokrát nic vytknout. Na medaili to tentokrát v současné formě nebylo a statečný výkon a čas 25,47 s zajistil Kačce cenné 6. místo. Zisk zkušeností z omácího šampionátu "22" se bude v budoucnu moc a moc hodit, zejména v budoucnu. Vždyť na národní šampionát této věkové kategorie se mladinká Kateřina může podívat ještě 6 x !!! A kdo ví, třeba by jí to mohlo cinknout již příští rok