Atletický čtyřboj "O pohár starosty města" vstoupil letos do již 11. ročníku. Mladí atleti v něm soutěží v běhu na 60 m, skoku dalekém, vrhu koulí a v běhu na 800 m. Mladší žactvo pak vymění kouli za hod míčkem a 800 za šestistovku. V loňském roce zvítězila Kateřina VÁVROVÁ právě v kategorii mladších žaček, letos to jako prvoročačka ve starší kategorri měla o hodně hodně těžší. Po dnešku víme, že Kateřininou specializací v budouucnosti zcela určitě nebude vrh koulí, letos to měla Kačka ještě o něco ztížené, poněvadž v měsíci srpnu měla naštípnuté zápěstí a ješte dodnes nosí na ruce ortézu....

Tato subtilní 39 kilogramová dívka, je ale velkou bojovnicí se lvím srdcem!!! V úvodní disciplíně dálce obsadila celkově 4. místo s průměrnými 422 cm, ale šedesátka jí přinesla ohromný a rozhodující bodový zisk. Sice přestárlý rozhodcovský sbor jí naměřil 7,8 s (u mne to bylo o 3!! desetiny rychlejší a to se moc neumačkávám) , přesto to byl pro konečný součet rozhodující výsledek. Kačka se posunula na vedoucí pozici mezi 30 děvčat z hradištských škol a okolí, ale po vrhu koulí se za výkon 6,61 m propadla až na 3. pozici. Rozhodovala nakonec osmistovka. V prvém běhu vedoucí závodnice Kačka Resslerová běžela velice slušně a druhá Kačka - Vávrová moc dobře věděla, že pokud chce v konečném pořadí vystoupit na stupínek nejvyšší, musí běžet nadoraz.

Ve vém běhu suveréně zvítězila a i když to v posledních 300 metrech Kačku hodně bolelo, čas 2:38,2 znamenal pro ni nejen vítěztví v této disciplíně, ale i v celkovém pořadí. A to o pouhých 10 bodů před další hradištskou talentovanou atletkou, svou jmenovkynía kamarádkou Kačkou Vávrovou. Třetí skončila Terezka Brázdilová, reprezentující ZŠ Bojkovice.

Kačce patří GRATULACE za bojovný výkon a dnes dokázala, že je nejen velkým sprinterským talentem , ale i všestrannou atletkou.