EYOF v Utrechtu začne přesně za 14 dnů !!!

Už jen dva týdny zbývají do zahájení European Yong Olympic Festival (EYOF) v holandském Utrechtu. Na tuto soutěž se nominovala i naše Kačka, velký atletický objev letošní sezóny. Ještě před svým odletem, se bude krátce připravovat v Ostravě, kde se ke 4 denímu soustředění sejdou nejen mladí olympionici, ale i dorostenečtí reprezentanti, na které čeká již zanedlouho mistroství světa 17 letých v ukrajinském Doněcku. 

Na soustředění bohužel nemůžu být osobně u toho, poněvadž ve stejný termín čeká Zdendu Stromšíka  mezistátní utkání 19 letých na Strahově, ale Kačku bude v Ostravě odborně dozorovat můj dlouholetý přítel a zkušený reprezentační trenér Zdeněk Rakowski, takže Kačka bude mít tu nejlepší péči.

Pokud jde o samotný EYOF, tak už dnes můžu prozradit, že hry bude zahajovat  Její Veličenstvo holandský král a že se bude soutěžit v 9 sportovních odvětvích (mimo atletiky to bude basketbal, cyklistika,házená, odbíjená,  gymnastika, judo, tenis a plavání).

Akce se zúčastní na 2300 mladých sportovců a stejně jako při právě skončené  LODM v Uherském Hradišti,, bude slavnostní zahájení zahrnovat všechny olympijské tradice, jako je oficiální defilé sportovců, vztyčení olympijské vlajky a zažehnutí olympijského ohně. 

Vůbec nepochybuji, že pro Kačku to bude ohromný zážitek a velký stimulant pro její budoucí atletickou kariéru !!

VIDEOUPOUTÁVKA :

J.V. 30.6.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved