Kačka VÁVROVÁ běžela v Jablonci nejrychlejší žákovskou šedesátku dosavadní sezóny !!!

Na Atletické středě v Jablonci nad Nisou kam odcestoval trenér Vlček s dvojicí mladých atletek Kateřinou Vávrovou a Simonou Sedláčkovou zazářila mladší z nich - Kateřina. Té se po úmorné 5 hodinové cestě autem na sever republiky podařilo v tamní hale zaběhnout na šedesátku vynikající čas 7,85 s, kterým se po dnešku vyšvihla do čela českých žákovských tabulek.  Kačka která i přes mírnou indispozici v podobě nachlazení, předvedla suverénní a sebevědomý výkon a její dnešní čas je 14. nejrychlejším časem co kdy v hale nějaká žačka běžela !!!!

Kačka VÁVROVÁ později ještě nastoupila i na trať stopadesátky, kde i přes únavu z celodenní cesty a ostrý rádius jabloneckých zatáček vylepšila absolutní rekord na 19,79 s. Nezvyklý poloměr jablonecké zatáčky činil Kačce značné potíže a je předpoklad že na 200 metrovém standartním oválu je Kačka schopna již nyní běžet minimálně o půl sekundy rychleji. Kačka potvrzuje svou vynikající  formu, která graduje a lze jen doufat, že se nestane nic mimořádného a Kačka svou nynější fazónku udrží i do žákovského šampionátu, který se bude konat v jablonecké atletické počátkem března.

Třítydenní virové onemocnění bohužel zcela odneslo formu Simoně SEDLÁČKOVÉ, která ještě na soustředění v Maspalomas překonávala jeden tréninkový osobák za druhým. V těchto dnech je Simona ale jen stínem energické mladé atletky, která v prosinci doslova trhala supertvrdé mondo stadionu v Maspalomas. Dnes pro ni jen opět průměrných 8,19 s na šedesátce a hodně podprůměrných 20,82 s na stopadesátce. Došlo i na slzičky, ale to není vůbec třeba....Simča natrénováno má jako nikdy předtím a je jen oslabena vleklou nemocí  a já osobně pevně  věřím, že svou formu z prosince Simča ještě najde i v této halové sezoně.

Ostré jablonecké zatáčky naopak naběhané mají a s velkou bravurou i zvládají domácí "Mladé pušky" ze stáje trenéra Michalského. Ty dnes nastoupily opět společně v jednom běhu a v "bratrovražedném" souboji se vyhecovaly k velmi slušným výsledkům a dokonce v obou případech i k absolutním osobním výkonům. Jako první proťal cílovou pásku v čase 17,75  Valeryi Hres, jen těsně za ním doběhl Vojta Karásek, který vylepšil dnes osobní maximum na 17,91 s .

J.V. 30.1.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved