Kačka, stejně jako vloni, čarovala Pod Palackého vrchem !!!! 

Již 8. ročník největšího evropského mládežnického mítinku EKAG (European Kids Athletics Games) ozdobila svými výkony nejlepší žákovská sprinterka současnosti Kateřina VÁVROVÁ. Kačce se podařilo na stadionu Pod Palackého vrchem obhájit obě loňská prvenství a navlíkla tak další ozdobný korálek na šňůrku svých letošních úspěchů.

Letos se sešlo Pod Palackého vrchem neuvěřitelných 1250 mladých atletů a atletek ze 13 evropských zemí a právem se akce, kterou perfektně pořadatelsky zastřešuje Ctibor "Čiba" Nezdařil, může nazývat největším evropským  atletickým žákovským mítinkem !!!  Po oba dva dny jsme byli svědkem fantastických výkonů a to co předvedla naše Kačka, patřilo bezesporu k tomu nejlepšímu co jsme mohli při 8. ročníku EKAGu vidět !!

Medailistka z letošního EYOFu a trojnásobná vítězka Olympiády mládeže se nejdřívě prvý den představila na trati 60 m.  Kateřina se netajila přáním zaútočit na superrychlém modrém mondu na český žákovský rekord, který drží její jmenovkyně a nejrychlejší česká sprinterka současnosti Kateřina ČECHOVÁ. Kačka letos běžela v Ostravě v protivětru (-1,1 m/s) čas 7,62 s a za svou starší a zkušenější jmenovkyní zaostala o pouhopouhé 2 setiny sekundy !!! Bohužel ani v Brně nechtěl vítr "spolupracovat" . V rozběhu vál ještě přiměřeně o síle (-0,8 m/s) a Kačka dosáhla skvělého času 7,79 s . Ve finále, které se běželo až o 4 hodiny později nabral na intenzitě a silou 2,6 m/s se snažil subtilní sprinterku doslova sfouknout z oválu. To se mu naštěstí nepodařilo a Kačka si po úžasném výkonu, kdy jako jediná dokázala zaběhnout i přes nepříznvé povětrnostní podmínky pod 8,00 s, odnesla za čas 7,94 s, stejně jako v loňském roce, palmu vítězství !!!!

O den později nastoupila Kateřina k trati 300 m. Hradištská úspěšná závodnice toho po svém příletu z Holandska moc nepotrénovala, poněvadž jsem jí během prázdnin naplánoval zasloužené 4 týdenní volno.Naopak její největší soupeřka Terezka Vokálová, z jablonecké stáje trenérky Dany Jandové, se chystala Kačce oplatit porážku z letošní LODM a o prázdninách rozhodně nezahálela. Nakonec z toho byl jeden z nejhezčích a nejkvlitnějších soubojů, který byl v historii žákovské atletiky na této distanci k vidění. Kačka nakonec po úžasně bojovném výkonu zvítězila v čase 40,40 s, Terezka doběhla na druhém místě v osobním rekordu 40,66 s !! S největší pravděpodobností se jednlo o Kaččino poslední žákovské vystoupení pod širým nebem na této trati a jen připomínám  pro zajímavost. Do dnešního dne běžely letos jen 3 české atletky tuto náročnou trať rychleji než Kačka. A sice Denisa Rosolová 37,30 s, Jitka Bartoníčková 37,73 a Jana Slaninová 39,32 s !!! Všechno fenomenální čtvrtkařky a účastnice letošního mistrovství světa v Moskvě... A hned za nimi následuje 15 letá žákyně z Uherského Hradiště Kateřina VÁVROVÁ, která se pyšní časem 39,72 s !!!!! 

Velkou radost mi udělala i druhá žákyně v naší skupině Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Ta zvolila stejnou kombinaci jako Kačka, tedy 60 a 300 m. Prvý den se jí sice časem v silném protivětru 2,1 m/s nepodařilo postoupit do finále, ale na druhý den si vše vynahradila, když vylepšila na třístovce svůj dosavadní osobní rekord o plné 4 (!!) sekundy na dnešních 45,57 s a v početném mezinárodním poli více jak 60 závodnic skončila na skvělém 8. místě !!!... Štěpánka, ročník 1999 tak pokračuje mílovými kroky ve zlepšování svých osobních maxim a pro mne osobně je černým koněm žákovské sezóny 2014 

Oběma mladým slečnám patří za předvedené výkony na modrém brněnském mondu VELKÁ GRATULACE !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved