Kačka vybojovala zlato na LODM a pojede do Utrechtu !!!!

Současná nejlepší česká žákovská sprinterka Kateřina VÁVROVÁ naplnila očekávání a s velkým přehledem zvítězila ve finálovém běhu na 60 m na  VI.Letní olympiádě dětí a mládeže v Uherském Hradišti. Bezprostředně po svém vítězství jí zastihnula zpráva zástupce šéftrenéra ČAS, že byla nominována do české výpravy, která se v polovině července zúčastí v holandském Utrechtu EYOF (European Youth Olympic Festival) !!!

Již včera prošla Kačka hladce a bez nervů sítem rozběhů a semifinále,když doběhla vždy na 1. místě a časy 7,65 s resp 7,71 s nenechala nikoho na pochybách, že dnes bude bojovat o olympijské zlato. Za teploty 13 C a mírného mžení se poměrně brzy ráno a sice v 10:00 dod. středoevropského času postavilo na start 8 sprinterek reprezentujících kraje České republiky. Mimo Kateřiny, která již v halové sezoně vybojovala titul Mistryně ČR patřily ke spolufavoritkám zejména Petra Šafaříková (Liberecký kraj), chomutovská Tereza Fisková běžící v dresu kraje Ústeckého a z Prahy si na cenný kov myslela Nikola Bendová, která letos již běžela čas 7,91 s...

Nakonec to dopadlo s vyjímkou Kateřiny všechno úplně jinak. Kačka po vynikajícím běhu ustála roli favoritku a v mírném protivětru  za citelného chladu proťala pomyslnou cílovou pásku jako první, když vzhledem k podmínkám dosáhla vynikjícího času 7,74 s !!! Na druhém místě doběhla v čase 7,91 s jablonecká Petra Šafaříková běžící v dresu kraje Libereckého,  o setinu později pak skončila na třetí pozici Jihočeška Adéla Záhorová,která si i přes nepřízivé podmínky z Uherského Hradiště odveze osobní rekord 7,91 s !!!

V cíli pak Kačku dostihla mimo desítky gratulací  i fantastická zpráva zástupce šéftrenéra ČAS Tomáše Purmana. Kačka byla na základě svých vynikajících výsledků první poloviny sezóny nominována do české 12 čelnné olympijské výpravy, která v polovině července odcestuje do holandského Utrechtu, kde za 19 dnů budou zahájeny Evropské hry oylmpijské mládeže (EYOF) !!! Kačka se tak poprvé v životě zúčastní velké mezinárodní akce a vstoupila definitivně do světa velké atletiky !!!

O 2 hodiny později pak Kačka nastoupila ke svému rozběhu na třístovce,kde  vítězstvím časem 41,50 s hladce postoupila do zítřejšího finále

Tak nám držte palce, ať i zítra Kateřina naváže na svůj dnešní fantastický výsledek !!!!