Na Zlaté tretře budeme mít 3 zástupce v reprezentačních dresech !!!!

Hned tři členové naší skupiny obdrželi do mailových schránek nominační listy Českého atletického svazu k plánovanému závodu reprezentačních štafet, který se bude konat v rámci největšího českého atletického mítinku Zlatá tretra !!!! Další nominační list zamířil ze Slovenska, ale Majka ŠIMLOVIČOVÁ se z důvodu dlouhodobého zranění nártu z 99% závodu nezúčastní. I tak ale 4 reprezentační pozvánky z 8 členné sprinterské skupiny potěší :)

Koho bychom tedy na Zlaté tretře, která se koná přesně za týden měli vidět ?? Chybět by neměl ZdeněK STROMŠÍK. S tím zodpovědný trenér za přípravu mužské reprezentační štafety Petr Habásko počítá v roli finišmana. Základ štafety tvoří trojice stříbrných medailustů z ME do 23 let v estonském Tallinu doplněná o českého rekordmana na trati 100 m Jana Velebu. Štafeta, tedy poběží ve složení Marcel Kadlec, Jan Veleba, Jan Jirka a Zdeněk STROMŠÍK !!! Ve stejném složení se představí ale už i tuto sobotu při extraligovém kole v Plzni.  Cil štafety je jednoznačný. Zaběhnout kvalifikační limit opravňující ji ke startu na ME v Amsterdamu. Jen připomínám, že limit je 39,40 s a že vloni tallinský kvartet bežel ještě o 2 setiny rychleji.

Pozvánku od zodpovědného trenéra Lukáše Dejdara dostala i Kačka VÁVROVÁ, která musela pro nemoc opustit reprezentační kemp v Nymburku.V Ostravě by měly běžet 2 české juniorské štafety a bude záležet na zodpovědném trenérovi v jakém se ukáží  složení. Sezóna se teprve rozbíhá a některé závodnice ještě neměly možnost vyzkoušet svou aktuální rychlostní formu. Jedno je ale jisté, uherskohradištská závodnice formu má. Kačka si zatím vyzkoušela především  nemistrovské tratě, ale časy 7,60 s a 18,17 s jsou jejímy novými osobáky se kterými kraluje českým juniorským tabulkám. Velmi dobrý dojem zanechala i na dvoustovce v Olomouci, kde s nulovou podporou větru a prakticky bez konkurence běžela výborných 24,49 s a tímto čases kraluje českým juniorským tabulkám s více jak sekundovým (!!) náskokem a mezi českými ženami je zatím 3. hned za Marcelou Pírkovou (24,06) a mistryní světa v běhu na 400 m př. Zuzanou Hejnovou, která zaběhla v Jižní Africe čas 24,23 s

Současná rychlostní forma Honzy VÁCHY neutekla pozornosti  Tomáše Najbrta , zodpovědného trenéra za přípravu dorosteneckých a juniorských reprezentačních štafet. Honza vstoupil do sezóny osobáky na šedesátce (7,10), stopadesátce(16,72 s) i dvoustovce (22,51 s) a nominační list mu tedy patří po zásluze. Rychlík z Havířova běhá štafety moc rád a už se své premiéry na ZT nemůže dočkat. Stejně jako Zdeněk i Kačka odcestuje do Ostravy již ve čtvrtek, kdy den před závodem ještě dojde k poslednímu lehčímu nácviku předávek.

Oči pro pláč tak zbudou jen Majce ŠIMLOVIČOVÉ, která se zúčastnila reprezentačního soustředění slovenských štafet v Břeclavi a s její účastí v Ostravě se počítalo "na beton". Majka, ale stále cítí bolavý nárt a osud letošní sezóny je zatím zahalen v hodně husté mlze... Každopádně svému slovenskému kolegovi Lukáši Kotalovi, který za přípravu štafet zodpovídá, jsem sdělil, že Majka s velkou pravděpodobností do závodu nenastoupí.... :(

J.V. 13.5.2016

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved