Kačku vítr neodfoukl, Boča si lépe poradil s nástrahami posledního zvonění.....

Ke svému letošnímu premiérovému startu dnes nastoupila halová žákovská mistryně ČR Kateřina Vávrová. Kačka, která se po celý den radovala z nominačního dopisu, ve kterém jí přišla pozvánka k reprezentačnímu startu na Olympic Hopes ve Svitavách se chtěla předvést v co nejlepším světle i na domácích ovále, při dnešních krajských přeborech. Krásné atleticky teplé počasí, bohužel kazil silný vítr na rovince, který vál místy v protisměru o rychlosti až 4 m/s....

Bohužel ani Kaččin běh nebyl vyjímkou a Kačka si musela poradit s nástrahami nejen první dráhy, ale i protivětru o síle 2,6 m/s což výsledný čas subtilní Kačky, vážící 44 kg hodně ovlivnilo. Kačka proťala cílovou pásku po hezky provedeném techickém běhu v čase 8,05 s , což je vzhledem k podmínkám čas výborný. Na druhém místě doběhla její kamarádka Saša Rafajová ze Zlína v čase 8,21 s . Zítra měla Kačka společně se Simonou Sedláčkovou a Zdendou Stromšíkem odcestovat do Přerova, kde se koná tradiční prvomájový mítink. Předpověď na zítřek pro Přerov je ale mizerná, má se citelně ochladit a navíc má vát poměrně silný severní vítr, který bude pocit zimy ještě více umocňovat. Proto jsem se rozhodl, že zítra do Přerova neodcestujeme, čeká nás normální tréninkový den. Nyní musíme být už jen trpěliví, formu máme a závodů je zatím dostatek, tak teď jen trefit tu správnou příležitost.

V rámci krajských přeborů žactva Zlínského kraje jsem zařadil i vložený závod kategorie U 23, kde se k běhu na 300 m sešli letošní maturanti. Tomáš Boček, Vašek Vlček a Jirka Burda. Kluci dnes dostávali závěrečné vysvědčení a také od včerejšího večera, každý po svém se angažovali více či méně , tradičnímu studentskému "poslednímu zvonění"a všemu co k tomu patří. S nástrahami této akce se nejlépe vypořádal prvně jmenovaný Tomáš BOČEK, který si dokonce vytvořil nový osobní rekord a časem 35,52 s zaostal jen 23 setin za oddílovým rekordem Toma Vondráčka !!! Vašek s Jirkou i přes obětavé úsilí, zůstali svými výkony hluboko za tréninkovými předpoklady  Naopak Boča se svým dnešním výkonem zařadil za Toma Vondráčka (35,29) , Vaška Vlčka (35,48) na třetí místo dlouhodobých tabulek AC Uh. Hradiště na této populární distanci.

J.V. 30.4.2013

 

 

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved