Po deseti letech čekání a marných snah se družstvu žákyň LIAZ podařilo získat drahocený titul mistryň republiky v soutěži družstev

Karolína se v posledním závodě sezony předvedla ve výborném světle. Na své tradiční trati 100 m překážek dokázala ve velmi chladném a na srážky bohatém počasí překonat svůj osobní rekord o tři setiny. Její nový osobák se kterým se bude loučit s kategorií starších žákyň má tak hodnotu 15,05 s. Druhé místo a zisk 9 bodů v první disciplíně byl výborným začátkem. O hodinu později se pak Kája připravila na start 200 m překážek. Také na této trati vydolovala pro oddíl velký díl sedmi bodů - tentokrát za třetí místo. Její čas 30,86 zaostal za osobákem jen 3 desetiny. Konec svého působení v družstvu žákyň pak Kája stvrdila startem ve štafetě 4x60. Zde finišovala na konec na třetím místě. Celkový přínos 19 bodů byl třetím největším bodovým ziskem týmu.

Hned za Karolínou byla v poštu získaných bodů Klárka Hercíková. Jejích 12 bodů bylo výsledkem neuvěřitelného dvojboje, který Klárka absovovala. Současně totiž závodila na dvou sektorech na opačných koncích stadionu. V obou případech bylo její snahou překonat laťku v co nejvyšší výšce. Ve skoku vysokém dokázala urvat skvělým třetím pokusem 150 cm, znamenalo nakonec 4 místo a 7 bodů. V soutěži tyčkařek, kam musela přes rozmáčený stadion přebíhat za sektoru výšky, nakonec zapsala 2,60 m a bylo z toho krásné šesté místo s pěti body. Nezbývá mi než Klárce vyseknout obrovskou poklonu. V obou disciplínách nakonec podala nejlepší výkony podzimní části sezony. Její přebíhání z jednoho konce stadionu na druhý s doháněním pokusů v jednotlivých soutěžích bylo opravdu úžasné.

Dohromady přinesli naši andílci družstvu celkem 31 bodů. Je to sice už jen o dva body méně než absolutní špička družstva Adélka Novotná - se třemi vítězstvími na 60,150 a 300 m za 33 bodů, ale i tak byly holky třetí a čtvrtá nejúspěšnější závodnice družstva. Adélka Novotná je prostě jiná liga. 

Zážitek ze soutěže družstev je vždy velmi emotivní, zvláště pokud se bojuje o vítězství. Nakonec jsem to zjistil i na vlastní kůži, kdy jsem zcela "překvapen" absolvoval osvěžujíci koupel ve vodním příkopu.

Karolína i Klárka se tak velmi úspěšně rozloučily s kategorií žákyň a od příštího roku vzůru mezi dorostenky.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved