Kája se vrací na halové Mistrovství po roce, 60 m překážek bude její hlavní disciplínou...

V loňském roce nastupovala Karolína Kořínková do závodu s časem 9,32 a ve svém rozběhu se umístila na pátém místě v novém osobním rekordu 9,24. Pro Karolínu to byl závod, který si užila a při kterém se také seznámila se specifickou atmosférou Mistrovství republiky, kde mnohdy padají nejlepší výkony sezony.

Kája v letošním roce na hranici osobního rekordu běhá překážky stabilně a její příprava byla velmi dobrá. Drobná týdenní virózka sice trošku narušila naše plány, ale Kája vše následně dohnala. Do závodu nastupuje se svým nejlepším halovým výkonem na hladké šedesátce a novým osobákem na překážkách i na stopadesátce. Je silná a odhodlaná a tak pevně věřím, že útok na finálovou pozici se podaří.

V neděli potom s Kájou plánujeme start na 150 m, kde bychom chtěli vylepšit osobák z veřejných závodů před 14 dny. V neposlední řadě pak je Karolína nachystaná pro štafetu 4x300 m, která je tradičně silnou disciplínou Liazu.

První start na individuálním Mistrovství republiky

Klárka Hercíková se chystá na své první individuální Mistrovství republiky. Do halové sezóny vstupovala na překážkách s výkonem 10,27. Hned prvním startem se zlepšila na 9,89. A byl předpoklad, že další starty budou přinášet další zlepšování.

Faktem však nakonec bylo, že další start přinesl první letošní zlomeninu ruky po kolizi na první překážce. Naštěstí to nebyla nikterak komplikovaná zlomenina a Klára se do měsíce vrátila na závodní dráhu. Velmi obdivuhodně, bez toho aniž by se začala překážek bát, se vrátila k překážkové trati.

Hned při dalších dvou startech se postupně zlepšila na 9,53 a následně na 9,51. Nová osobní maxima nakonec Klárce přinesla vysněnou nominaci na Mistrovství republiky. Věřím, že Klárka ještě v sezoně neřekla poslední slovo a z Prahy si bude odvážet další vylepšení osobáku.

Takže Andílci vzhůru na Mistrovství !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved