Při Mistrovství republiky ve vícebojiv Houštce měla Atletika s radostí zastoupení v jabloneckém andílkovi Karolíně Kořínkové.

Pro Karolínu to byl její první start na individuálním Mistrovství české republiky a byl to skutečně křest ohněm.
Od první displíny bylo zřejmé, že mladší žákyně jsou připraveny vynikajícím způsobem a medaile visí velmi vysoko.
 

60 metrů překážek je Karolíny silná disciplína a já věřil, že zde výrazně zabodujeme. Ovšem ani vyrovnaný krajský a oddílový rekord Pavlíny Soprové zpřed devíti let 9,67 , nestačilo na více než na čtvrté míst. Děvčata zaběhla výborné časy Eliška Semecká 9,31, Barbara Píchalová 9,47, Lucie Hrbáčová 9,56.
Přesto pro Karolínu skvělý vstup do soutěže a nový výrazně zlepšený osobní rekord !

Následoval hod kriketovým míčkem. Nebojím se říci, že naše nejslabší disciplína. A bylo tomu tak. Celkově v míčku čtvrté místo od konce, přesto výkon 35,70 znamenal také nový osobní rekord ! Celkově pád na pátou pozici.

Šedesátka - Karolíny silná disciplína. Nastupovala do ní sebevědomě a bylo na ní vidět, že si věří. Celkově třetí místo nový osobák 8,32. Návrat na medailovou bronzovou pozici.

Dálka - také silná disciplína. Bohužel jediná disciplína, kde jsme nepřekonali osobák. Zajišťovacím prvním pokusem jsme založili výborných 474. Několik centimetrů před prknem. Lépe rozjetou soutěž Karolína v dálce mít nemohla. Bohužel nyní začaly hrát roli nervičky a další pokusy namísto aby atakovaly přešlap jsme běželi k prknu pomaleji a pomaleji. I přes zlepšení třetím pokusem na 478 jsme zaostali za našimi možnostmi. Až se Kára rozhodne, že provede rozběh v celé délce rozběhu.... To bude skok ! To bude dálka !

Přesto před osmistovkou třetí místo, náskok dvacet bodů na výbornou běžkyni Klárou Bažoutovou. To nebylo moc a Karolína si toho byla vědoma. Od startu se za Klárou držela velice statečně s cílem nenechat si ji utéci na více jak vteřinu. Karolína předvedla hrdinský výkon zlepšila si osobák na půlce o více jak 11 vteřin ! Držela potřebnou mezeru až do cílové rovinky, zrychlovala přesto přese všechno to nestačilo k uhájení bronzové medaile. Klára Bažoutová 2:33,63 Karolína 2:35,63. Rozdíl 24 bodů. Klára Bažoutová tak pro sebe bronzovou medaili urvala a Karolíně zbyly pouze ty brambory...

Musím Karolínu nesmírně pochválit bylo to její první Mistrovství. Vystupoval velmi soustředěně a v každé disciplíně kromě dálky si vatvořial nový osobní rekord.

Káře asi na nějakou dobu nebudou chutnat brambory, ovšem já vím, že bolest a zklamání brzy přejdou a dostaví se velké odhodlání o velkou medaili bojovat znovu. Příležitost k tomu Karolína bude mít již brzy při Letní olympiádě dětí a mládeže v Plzni !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved