Před blížícím se Mistrovstvím republiky žákovských kategorií závodili naši žákovští andílci s cílem dosáhnout výkonů, které by je opravňovaly ke startu na tomto prestižním závodě.

S Karolínou Kořínkovou jsme odjeli do pražské Stromovky, abychom využili tamní regulérní zatáčky k útoku na letitý, nejen halový, ale též absolutní osobák Káji na 150 metrů. Veřejné závody se ukázaly jako velký podnik. V běhu žákyň bylo nakonec rozděleno do 35 běhů kolem dvouset žákyň. Karolína byla díky svému vstupnímu času 20,30 nasazena nakonec do čtvrtého běhu do páté dráhy. Což byla celkem výhodná pozice pro útok na osobní rekord. Naším cílem bylo zaběhnout takový čas, který by nás bez problému kvalifikoval na Mistrovství.
Kája po startu vyrazila svižně a s velkou zálibou si užila příjemnou zatáčku stromovského oválu. Do cílové rovinky vbíhala v běhu ji zcela osamocena a nakonec v něm zvítězila v novém absolutním osobním rekordu 19,92.

Klára Hercíková je bez sádry opět ve formě

Klárka Hercíková, která se minulý týden zbavila sádry, jež jí pomáhla uzdrarvit zlomenou ruku z prvních letošních závodů, se postavila ke svým startům při halové středě v Jablonci nad Nisou.
Potvrdila svůj výkonnostní růst prakticky při každých závodech. Bez bázně se pustila také na překážkovou trať, na které si při posledním startu zlomila ruku. Její odvaha jí vynesla zlepšení osobního rekordu na 9,53 s což už je čas, který hraničí s možností startu na Mistrovství republiky.
Klárka však při závodním odpoledni nelenila a přidala ještě zlepšení osobáku o dva centimetry ve skoku dalekém na současných 484 cm. Podotýkám jen, že Klárka vstupovala do sezóny s osobákem 464 cm. Jsem přesvědčen, že pět metrů bude již brzy Klárkou dosaženo.

Nejmladší andíci se tedy připravují na Mistrovství republiky a budují si co nejlepší startovní pozice.

Dorostenky se chystají na mistrovské souboje

To Páťa Janů a Veronika Milotová se již pomalu chystají k odjezdu do Ostravy, kde je o víkendu očekávají mistrovské souboje. Páťa nastupuje do soutěže jako aktuálně čtvrtá trojskokanka a bude se dozajista chtít  poprat o některou z medailí. Bude to její první individuální Mistrovství republiky ale jak Páťu znám.... je to bojovnice a velké soutěže je vyhovují a dokáže při nich prodat to nejlepší co v ní v daný okamžik je.
Veronika letos neodjíždí v roli favoritky. Bohužel série nemocí od poloviny prosince, zakončená poměrně těžkou chřipkou s týdenními horečkami a antibiotiky, Veroniku výrazně poznamenala. Přesto, Verča je velká bojovnice a tak je rozhodnuta ve svém běhu na 200 metrů nechat duši.
Kromě jiného věřím také v případný úspěch andílků ve štafetě na 4x200 metrů dorostenek.

Takže osobáky zapsány, tašky skoro sbaleny a můžeme pokračovat v sezóně GO ANDÍLCI GO !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved