Jedno zlato, jednou finále a dva výrazně vylepšené osobní rekordy je skvělá bilance Karolíny z posledního halového žákovského klání.

Kája hned v sobotu nastoupila ke startu na 60 m překážek. Ve svém rozběhu obsadila třetí míésto v novém osobním rekordu 9,03. Tento čas byl postupovým do finále a Kája se tak mohla začít chystat na své první velké rapublikové finále. Jejím velkým cílem bylo pokořit hranici 9 vteřin. To se nakonec podařilo a Káje ukázala časomíra krásných 8,99. Vzhledem k tomu, že do soutěže nastupovala s osobním rekordem 9,22 je to vynikající zlepšení v pravou chvíli na nejvýznamnějších závodech sezony.

Trocha historie nikoho nezabije ...

Dovolím si jen malý odskok do historie... Když v roce 2008 byly ve věku Karolíny andílci Pavlína Soprová a Klárka Michalská. tak na halovém Mistrovství republiky postupovala Pavlína do finále časem 9,23. Ve finále pak zvítězila časem 8,81 - který by letos znamenal čtvrté místo. V tomto běhu mimo jiné porazila současnou reprezentantku Lucii Koudelovou jež tehdy dosáhla času 9,17 - což by v současnosti nestačilo zdaleka ani na postup do finále. A Klárka Michalská obsadila ve finále páté místo časem 9,40.

Tyto údaje dokumentují jak výrazný výkonostní progres této disciplíny v žákovské kategorii  nastal. A jak jsou dnešní úspěchy Karolíny cenné. Mám z jejího zlepšení obrovskou radost a věřím, že postupnými kroky dosáhne v kariéře na další úspěchy.

Nový osobák na 150 m a zlato se štafetou

Neméně zdatně si Karolína vedla i druhý den, kdy se postavila na start na 150 m. Naší ambicí bylo vylepšit si osobní rekord. Ten si Kája vytvořila před 14 dny na veřejných závodech v Praze. Ve čtvrtém běhu v páté dráze vyběhla Kája za tímto cílem velice odhodlaně a nakonec doběhla třetí, v čas 19,67 ! Dosavadní nejlepší čas 19,92 byl výrazně pokořen a Kája se mohla v klidu připravit na štafetu 4x300.

Týmové boje atletů ve štafetách mají vždy své kouzlo a nasazení jednotlivých členů štafet je vždy na hranici absolutní výkonnosti myslím, že někdy i za ní.
Štafeta Liazu ve složení Adélka Novotná, Karolína Kořínková, Karolína Šimůnková a Fanča Rappová obhajovala zlaté medaile z loňského roku a byl to tedy hukot. Všechna děvčata bojovala neuvěřitelným způsobem a taktikou start cíl docílila času 2:49,89 !
Potom následovalo dlouhé čekání než doběhla do cíle poslední štafeta posledního běhu a mohly propuknout velké oslavy. Holky to dokázaly a po roce obhájily prvenství a titul se tak opět stěhuje do Jablonce.

Máme za sebou poslední halové závody této sezóny a nyní se již začneme připravovat na sezónu letní, která se kvapem blíží !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved