KATEŘINA VÁVROVÁ HISTORICKY DRUHOU HRADIŠŤANKOU SE STOVKOU POD 12 SEKUND !!!!!

Kačka VÁVROVÁ se dočkala !!!! Sprinterka z Uherského Hradiště využila své aktuální sprinterské formy, kdy trhá osobní rekordy jak na běžícím pásu a v rozběhu silně obsazeného mítinku Liese Prokop Memorial v rakouském Sankt Poeltenu, běžela poprvé stovku pod 12 sekudovou hranici. Čas 11,97 s z rozběhu pak ve finále ještě o 5 setin sekundy vylepšila na vynikajících 11,92 !!!!

V dolnorakouském 50 000 Sankt Poeltenu se tentokrát všechno sešlo. Nádherné atletické počasí s přiměřeným větrem do zad, výborná organizace pořadatelů i pohodová sváteční nálada na stadionu s početnou diváckou kulisou. A když se k tomu přidala aktuální forma 18 leté "Vlčice" ze Slovácka o výsledku bylo de facto předem rozhodnuto !! :D :D Ale NE, tak jednoduché to zase není, pravdou , ale zůstává, že Kačka dokonale využila takřka optimálních podmínek k výkonu, který ji, stejně jako trenéra velmi potěšil.

Již do rozběhu nastupovala Kačka s dobrou náladou a na projevu to bylo i znát. Po technicky vydařeném rozběhu  se Kačka v cíli mohla radovat nejen z vítězství, ale i  nového osobního 11,97 s !!!!ˇPoprvé pod magických "12" !!! Kačka se tak po Ivetě MAZÁČOVÉ stala teprve druhou Hradištankou v dresu klubu ze Slovácka, která tuto magickou hranici pokořila. Katčin čas znamenal současně nový oddílový rekord v kategorii juniorek !!! Po vítězství v rozběhu, ve kterém Kačka dokázala například porazit v přímém souboji i favorizovanou Emillii Agathinu z Mauriciu nastoupila Kačka do finálového běhu B ve kterém doběhla po vynikajícím startu a s ideální větrnou podporou 1,5 m/s na třetím místě ve vylepšeném osobním maximu 11,92 s !!!!!!  Nový osobní rekord řadí zařadil Kačku do první, neredukované juniorské  dvacítky v Evropě a tak vysoko na této divácky nejatraktivnější distanci česká juniorka - prvoročačka ještě nikdy nebyla.

O hodinu později nastoupila Kateřina ke startu dvoustovky, kde chtěla Kačka rovněž atakovat osobní maximum. Po skvěle vyběhnuté zatáčce, vedro a únava však přece jen vykonaly své a Kačce v posledních 50 m hodně "došlo" . I tak z toho byl hodně kvalitní výsledek - třetí nejrychlejší dvoustovka její kariéry. Časem 24,35 s jen upevnila své postavení v čele českého juniorského žebříčku !!

Hodně unavená Kateřina si po náročném týdnu ve kterém startovala nejdříve na Zlaté tretře, kde si společně se svými partnerkami z repezentačního týmu vybojvala účast na juniorském MS a o den později startovala v dresu AK Olymp Brno v jihomoravské Břeclavi, bude muset odpočinout. Další starty už budeme pečlivě zvažovat.  Tento víkend určitě vynecháme a Kačka se bude věnovat jen a jen regeneraci po náročném týdnu, ve kterém absolovovala 3 závody  a 7 startů. Příští sobotu ji čeká reprezentační start na domácím stadionu při Olympic Hopes, nedělní Mistrovství Moravy budeme muset asi opět oželet, další týden by se měla Kačka představit na třineckém stadionu při soutěži mládežnických družstev a pak již na 18 letou slečnu čeká první domácí vrchol !!! V Táboře se bude o 3. červnovém víkendu konat Mistrovství České republiky dospělých !!!

VÝSLEDKY: ZDE

J.V. 27.5.2016 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved