KAČKA MÁ ZLATO !!!!

Kateřina VÁVROVÁ potvrdila bezezbytku roli favoritky a z Jablonce si odváží své první mistrovské zlato ve své atletické kariéře !!!  Stalo se tak na nejkratší běžecké distanci, v běhu na 60 m a navíc v novém fantastickém osobním rekordu, který je současně i novým oddílovým žákovským rekordem, když ten dosavadní byl do včerejšího dne v držení vynikající české reprezentantky současnosti a hradištské odchvankyně  Ivety Mazáčové !!!

Ale popořádku.... Kačka nastoupila ke svému rozběhu ve 14:40 středoevropského času společně s dalšími 32 nejlepšími žákovskými sprinterkami  Česka, které byly ke startu technickým delegátem vybrány. Již v rozběhu to byly ale pěkné nervy, když svůj první start značně nervózní Kačka ulila. V té době by se ve mně krve nedořazal, poněvadž další chybný start, by pro Kačku znamenal její vyřazení ze soutěže !!! Naštěstí mladá talentovaná sprinterka udržela nervy na uzdě a po ne zcela idéálním startovním výběhu předvedla něco neskutečného, což ohromilo nejednoho přítomného diváka v hale. Osobně jsem nechtěl věřit svým očím, když se časomíra zastavila na hodnotě 7,75 s což byl její nový fantastický osobní rekord, vylepšený o 7 (!!) setin sekundy  a také hisoricky 6.nejrychlejší halová žákovská šedesátka všech dob !!!

Takový fantastický výkon dodal Kateřině jistotu a do následného semifinále, které se běželo o hodinu později nastupovala po důkladném rozcvičení již mnohem klidněji. V semifinále také předvedla svůj nejlepší běh, tady na šampionátu. Po skvělé startovní reakci, získala Kačka hned od startu výrazný náskok před svými soupeřkami a ten v cíli ještě narůstal. Kačka prolétla 60 metrovou trať opět v novém osobním rekordu, když ten čerstvý, hodinu starý vylepšila o další setinu sekundy na vynikajících  7,74 s !!!!

No a šlo se do finále, ke kterému sítem rozběhů a semifinále nastoupilo 8 nejlepších žákovských sprinterek České republiky. Kačka si musela dávat velký pozor zejména na Aničku Kerbachovou z Prahy, dvojnásobnou žákovskou českou rekordmanku na tratích 150 m a 300 m. Také Tereza Fisková z Chomutova se pyšnila osobním rekordem s vynikající hodnotou 7,77s , hodně nebezpečná byla i domácí sprinterka Šafaříková......Konkurence jako řemen, hvězdné finále ale , Kačka byla ale včera na trati 60 m zkrátka k neporažení a svou šanci si vzít nenechala !!! I přes únavu z nutností se se během 2,5hodiny třikrát rozcvčit dokázala zmomilizovat své síly v nejdůležitější okamžik včerejšího dne a po skvělé výkonu si doběhla do cíle pro ZLATO v čase 7,78 s !!!!! Za sprinterkou z Uherského Hradiště obsadily další pořadí Anička Kerbachová ze Spartaku Praha 4 v novém osobním rekordu 7,88 s o 3 setiny za Aničkou doběhla domácí závodnice Petra Šafaříková za 7,91 s a ažs bramborou medailí se musela spokojit jedna ze spolufavoritek chomutovská Tereza Fisková.

Kačka má za sebou fantastickou halovou  sezónu, ve které po celý rok na trati 60 m nenašla přemožitelku  forma ji neopustila ani v nejdůležitější den posledního půlroku. Naopak její forma byla výborně načasovaná, včera běžela v jablonecké aréně tři časy lepší jejího dosavadního osobního rekordu. Časy 7,78 s,7,75 s a 7,74 patří k tomu nejlepšímu co bylo na českých žákovských oválech v historii této disciplíny k vidění. Z historického hlediska jen 5 závodnic běželo rychleji než Kačka, včetně současné české rekordmanky mezi ženami Kateřiny Čechové, která v roce 2003 bežela ještě o 5 setin rychleji !!!

Český žákovský rekord je od loňského roku v držení Veroniky Paličkové a má hodnotu 7,65 s !!! Není vyloučeno, že by Kačka, při jednom z prosincových halových závodů typu , krajské mezistátní utkání či Vánoční hala , kdyse bude loučit se žákovskou kategorií, mohla zaútočit i na tento rekord. Jednomu členu skupiny se to již takto podařilo. Na sklonku roku 2009 běžel na Strahově  Zdeněk STROMŠÍK jako první žák v historii české atletiky pod 7,00 s a jeho výkon 6,93 s je dodnes platným českým halovým žákovským rekordem!!!

Kačce patří ohromná GRATULACE a já jen musím potvrdit, že umí držet slovo.... Když totiž přesně před rokem Kačka v této hale, při své premiéře na domácích mistrovských šampionátech vypadla v rozběhu, tak mi se slzami v očích říkala, že příští rok sem přijede vyhrát !!! Včera dokázala, že nemluvila do větru !!