Tým dorostenek v čele se skvělou Kačkou VÁVROVOU vybojoval v pražském Edenu 5. místo !!!!!!! 

BRAVO !!! BRAVO !!! BRAVO !!! Tým hradištských dorostenek, posílený o 3 atletky ze sousedního Zlína si z pražského Edenu přivezl vyniakající 5. místo, když přemožitele našel jen v tradičně silných týmech Vítkovic, Jablonce, Olomouce a Dukly Praha !!!!! O skvělý výsledek týmu se nejvíce přičinila Kateřina VÁVROVÁ, která se na konci sezony představila v obdivuhodné formě a v silné konkurenci dívek z celé ČR si připsala 3 vítězství !!!

Kačka VÁVROVÁ  neformální kapitánka týmu vedla do boje družstvo 15 dívek, které v Praze předvedly bojovného ducha a velké odhodlání o co nejlepší výsledek. Samotná Kateřina pak připomínala svou jmenovkyni, slavnou ruskou carecnu, která z izolovaného Ruska udělala na konci 18. století velmoc !!! Ač postavou nevelká, mohla by se po včerešku nosit příjmení Veliká !! 

V pražském Edenu to byla ta stará, dobrá Kateřina ve své nejzářivější formě. Z uvolněné, usměvavé a ve velké pohodě běhající Kateřiny vyzařovalo zdravé sebevědomí a už na rozcvičovacím stadionu bylo zřejmé, že dnes to buddou mít její soupeřky hodně těžké. A tak se i stalo....

V běhu na 100 m si nejdříve Kačka s noblesou poradila se svými soupeřkami a časem  12,23 (w 2,4) postoupila do 6 členného finále s nejrychlejším časem. V samotném finále se to blyštilo samými zářivými jmény dorosteneckého sprintu současnosti. Na startu nechyběla 2. z MČR v běhu na 100 m Emily Gerulová z Vítkovic, taktéž bronzová z Třince jablonecká závodnce z kvalitní stáje Dany Jendové - Petra Šafařiková, účastnice letošního MS juniorů Pavla Falharová, no a hvězdnou 6 doplnily taktéž vynikající domácí mládežnické sprinterky Lucka Zlatníková z Olomouce a Kateřina Dvořáková z Dukly Praha. Kačka po výborné startovní reakci prosvištěla cílem v čase 12,19 s (w 0,4 m/s) s náskokem 15 setin sekundy před Emilkou Gerulovou a na 3. pozici doběhla Petra Šafaříková z LIAZu.

Také na dvoustovce Kačka zářila  16 letá slečna ze Slovácka nenechala nikoho na pochybách, že dnes má svůj velký den. I tady se sešla velice silná konkurence s výbornými osobními rekordy. A tak zatímco na MČR 22  v Jablonci na Nisou před 3 týdny ještě Kačka s účastnicí Mistrovství světa junorů, které se letos konalo v americkém Eugene, ještě prohrála, na Slavii proběhla cílem o půl sekundy dříve ne   Pavla Falharová. !!! Kačka běžela jeden ze svých nejlepších závodů a čas 24,83 s  je na konci sezóny zkrátka vynikající !!!

Své pražské vystoupení Kačka korunovala jako finišmanka vítězné štafety Hradišťanek, když po pěkném běhu na jistotu zvítězily časem 50,34!!  Děvčata běžala ve složení Terezka Brázdilová, Kačka Resslerová, Simona Sedláčková - Kateřina Vávrová a jejich  cenné vítězství  přineslo týmu cenný 11 bodový zisk a definitivní stvrzení 5. místa !!!

Samotná Kačka pak dostala na konci sezóny opravdu velký impuls do tréninkové přípravy na sezonu roku 2015, od které si tolik slibujeme !!!

O výsledcích ostatních závodnic Slovácké, které se podílely na včerejším úspěchu se můžete dočíst v následujícím příspěvku.. 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved