Mezinárodní premiéra Kačky dopadla na výbornou !!!

Mladá talentovaná sprinterka z Uherského Hradiště, 15 letá Kateřina VÁVROVÁ  udržela nervy na uzdě a dokázala přesvědčit i na mezinárodní scéně, když coby členka českého reprezentačního výběru zvítězila v běhu na 100 m. Její vítězný čas byl dokonce lepší finálového běhu juniorek, čili děvčat až o 2 roky starších než je Kačka. 

Kateřina se musela vyrovnat hned s několika nástrahami najednou. Mimo nervů z mezinárodní premiéry, které byly na Kačce při rozcvičování, přece jen trošku znát, to byly  především nevyzpytatelné větrné poryvy, které vály bohužel proti směru běhu sprinterek. Tak tomu bylo i v běhu prvém ve kterém Kačka s velkým náskokem zvítězila ve skvělém čase 12,49 s !!! Ukazatel na větroměru v cíli ukázal hodnotu -2,9 m/s a i když pořadatelé nakonec do zápisu  nelogicky napsali větrnou hodnotu 0,0 m/s, my všichni přítomní, včetně šéftrenéra Tomáše Dvořáka jsme dobře cítili   ale  především na vlastní oči  viděli něco úplně jiného. Jinak perfektní pořadatelé tak poté učinili to samé i v několika dalších případech. Asi si někdo u zápisů zjednodušoval činnost, každopádně výrazný digitální ukazatel větrné hodnoty podával informace pravdivě.....

Do 6 členného finále nastupovala Kačka v roli favoritky s pevnou vervou a odhodláním zvítězit, tak se nakonec i stalo, ale tak jednoduché to zase nebylo. Kačce se oproti minulým závodům moc nepovedl start, musela dohánět malou ztrátu a běh již pozbyl na lehkosti a v závěru muselo o vítězství tvrdě bojovat, před zle dotírající českou rekordmankou Aničkou Kerbachovou. Nakonec z toho byl oproti rozběhu vylepšený čas o 4 setiny sekundy při protivětru -1,4 m/s. I když v zápisu se objevilo co ?? Hádejte, můžete dvakrát. Opět 0,0 m/s   !!! Ale to není až tak rozhodující, důležité je vítězství  a způsob jakým to Kačka provedla.

Kačka znovu dokázala, že je typem velké bojovnice a čím větší závod, tím se dokáže více hecnout. Dnešních, zejména  rozběhových 12,49 s při téměř 3 metrovém proťáku je vynikající výsledek a už nyní signalizuje, že Kačka je schopna v optimálních podmínkách, běžet na úrovni cca 12,10 s !!! A to je na žákyni už pořádnej kalup... dočkáme se v jejím případě letos počasí, které nám bude přát ??? Pevně věřím , že ano !!!

J.V. 19.5.2013

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved