Kačka královnou domácího šampionátu - její bilance 2 individuální zlata a stříbro za štafety jako bonus !!!!!! 

Patnáctiletá sprinterka Kateřina VÁVROVÁ z Uherského Hradiště i druhý den žákovského šampionátu v atletice potvrdila, že v současné době nemá mezi žákyněmi  - sprinterkami v České republice  konkurenci.  Včera dokázala Kačka přesvědčivě zvítězit i ve svém druhém individuálním startu , běhu na 150 m !!!!

Kačka po svém  sobotním vítězství běhu na 60 m a skvělém výsledku ze štafety, kdy si společně s Terezkou Brázdilovou- Šárkou Poláškovou a Kačkou Resslerovou doběhla pro skvělé štafetové stříbro, našla tolik potřebný klid a jistotu. Přesto si v rozběhu stopadesátky opět "neodpustila" jeden ulitý start a na mých skráních během několika sekund přibyl nejeden šedivý vlas...... Kačka si ale svou šanci již vzít nenechala a i já jsem při pohledu na ni věděl, že pokud Kačka nezakopne, neuleje,...... nemůže prohrát. Na rozcvičovacím stadionu vypadala opět fantasticky a únavu ze 4 startů (60 m rozběh, meziběh, finále a start 4x60 m) předchozího dne na sobě nadávala vůbec znát.

Nakonec Kačka proběhla trať kontrolovaně a v submaximálním tempu v protivětru (-1,8 m/s) vzhledem k podmínkám v úžasném čase 18,83 a do finále postupovala s nejlepším časem před její největší soupeřkou a halovou českou rekordmankou na této trati Annou Kerbachovou z Prahy. Ta zvolila překvapivě náročnou kombinaci disciplin 150 a 300 m a právě finále třístovky, ve kterém nakonec talentovaná pražská závodnice skončila překvapivě na druhém místě, se běželo jen několik desítek málo minut před finálem stopadesátky. To nám a zejméně Kateřině hrálo hodně do karet a zlaté double se opět přiblížilo. Navíc Kačka si přála Aničce oplatit porážku z březnového halového MČR v Jablonci a to se jí nakonec podařilo v míře vrchovaté. 

Plně, na závod koncentrovaná Kateřina, prolétla finále v třetím nejrychlejším čase žákovské historie 18,30 s s více jak 8 (!!) desetinovým náskokem před Kerbachovou a mohlo se slavit . Přesvědčivé a suveréní vítězství je navíc vyšprkováno skvělým časem, kterému nezabránil ani vitr proti směru běhu o síle -0,8 m/s !!!!!  Kačka tak opět dokázala, že je letos mezi žákyněmi sprinter(ka) TERMINÁTOR  a v současné době jen stěží hledá konkurenci !!! Její výsledky se staly ozdobou žákovského šampionátu a patřily k tomu nejlepšímu co bylo o víkendu na žákovském mistroství v Praze k vidění. Zcela právem si tak Kateřina zajistila nominaci k mezistátnímu utkání v Budapešti, které se koná příští týden. Tam odcestuje společně s českou žákovskou reprezentací a svým osobním trenérem již tento pátek.....

Svou velkou premiéru si odbyla na žákovském mistroství i druhá zástupkyně "Atletiky s radostí" Štěpánka KOLÁŘOVÁ. Štěpánka (roč. 1999) jela do Prahy především sbírat cenné zkušenosti, ale druhý den se mohlo zrodit i jedno obrovské překvapení. Prvý den byla na Štěpánce ještě trošku znát nervozita, na šedesátce se ještě trošku hledala a nervozita jí malinkko svazovala nohy. I tak dosáhla při své mistrovské premiéře hezkého času 8,33 s.

Na druhý den už nervozita mladou slečnu, která v současnosti hájí barvy AK Kroměříž, opustila a svému domácímu oddílu určitě žádnou ostudu neudělala. Štěpánka doběhla ve svém rozběhu na 3. místě v čase 20,26 s a to jí ještě srážel protivítr o síle 1,0 m/s. Nebýt Štěpánčina zaváhaní krátce po startu, nechybělo mnoho a 14 letá dívka postoupila při své premiéře do 8 členného finále. Na to jí chybělo nakonec 28 setin sekundy a Štěpánka nakonec při své velké premiéře skončila na lichotivém 11. místě. Ze svého ročníku byla dokonce 3. (!!) nejrychlejší závodnicí ze startovního pole a to je velký příslib pro příští rok, kdy Štěpánka zůstává v kategorii starších žákyň. Velmi hezký výsledek je umocněn skutečností, že se k mistroství kvalifikovala do  24 členného pole jako poslední , s nejhorším časem. Nakonec z z toho bylo, již zmiňované, velmi hezké 11. místo. Zdá se , že vedle Kačky, roste ve "Vlčí smečce" další atletka, která se umí na důležitých závodech pořádně vytáhnout. 

VELKÁ GRATULACE !!!!!

J.V. 23.9.2013

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved