Vítězství mezi kapkami deště.....

Na prestižním Mistrovství republiky do 22 let, kde mimo jiné startoval i olympionik, mistr Evropy a český rekordman Pavel Maslák dokázala Klára v trojskoku zvítězit.

Ve velmi ošklivém počasí, které v sobotu panovalo v pražském Edenu dokázala Klára, že je opravdu již dospělou závodnicí. Do soutěže nastupovala Klára jako favoritka a svou roli dokázala obhájit. 
Při rozcvičování ještě nepršelo, ovšem začátkem soutěže se spustil regulérní déšť a citelně se ochladilo.

Prvním pokusem jsme přešlápli, Klára se však nenechala znervóznit a druhým pokusem již zcela jistě zajistila 12,21 - vedení v soutěži. Ve třetím pokuse již regulérně pršelo jak z konve. Klára nasadila igelitovou pláštěnku, obrnila se proti kapkám deště a rozhodla se vyhrát.

Třetí pokus 12,36. Ještě čtvrtým a pátým pokusem doskočila za 12 metrů. V posledním šestém pokuse, který již skákala jako jistá mistryně, již začínaly trošku chybět síly.

Na druhém místě se umístila Lucka Uhlířová slušným výkonem 12,12 a třetí, Míša Nejedlová, dala přesně 12,00. V soutěži, kterou poznamenalo počasí, nešlo ani tak o absolutní výkon jako spíše o vybojování pozice na stupních vítězů a to se podařilo.

Klára obhájila titul mistryně republiky do 22 let, který získala vloni poprvé v Písku. Letos v pozměném složení konkurence dokázala zlato vybojovat opět. Zlatem z mistrovství do 22 let dovršila Klára letošní zlatou sbírku z mládežnických kategorií. K titulům juniorské mistryně v hale i venku a bronzové z mistrovství dospělých, připojila poslední zlatý zápis k této bilanci.

Linda Mejstříková na postup nedosáhla. Linda si byl vědoma toho, že do závodu rozhodně nenastupuje jako favoritka. Druhýrozběh ve kterém startovala však skýtal naděje i na přímé postupové místo. Linda srdnatě bojovala běhm prvního kola a půl, kdy se držela na druhé pozici. Na hranici 200 metrů do cíle, však nastoupily dvě soupeřky, které ji z postupového místa odsunuly. Linda bohužel nebyla již schopne zareagovat a nakonec z toho bylo páté místo a čas 2:18.96. To  znamenalo konec finálovým nadějím. Linda jako mistryně republiky dorostenek by ve finále své místo měla obhajovat, bohužel za zásluhy se finále neběhá. Linda tak boj o medaile mohla v neděli sledovat jen z tribuny.

Anna-Marie Rappová ukončila mistrovská klání pod mým vedením bohužel trošku smutně - bez medail. V nedělním závodě již byly podmínky celkem vyhovující. Bylo sice zataženo, ale nepršelo a také teplota se oproti sobotním hodnotám zvýšila na přijatelnou úroveň.

Amča soutěž začala celem dobře - 558 což znamenalo s vellu pravděpodobnosí postup do finále. Těšil jsme se z toho, že teď můžeme začít skákat. Bohužel dále již následovaly pouze přešlapy a jeden méně vydařený pokus 557. Amča ta odjela z mistrovatsví republiky bez medalie.

Nedá se nic dělat i to je sport a snad se vše zase v lepší obrátí. AMča odchází studovat do Prahy ....... ale o tom v dalším článku.

Mistrovský titul Kláry je velkým úspěchem a pokud jej dokázala zopakovat opět po roce je to vynikající výsledek. Celkově tedy z Mistrovství republiky můžeme být spokojeni.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved