Klárka Hercíková dnes poprvé překonala v dálce bájnou hranici pěti metrů.

Od prvního dne kdy Klárka přišla do skupiny bylo jasné, že dříve či později skočí pět metrů do dálky a bude to jen první krůček na další cestě v její skokanské kariéře.
Dnes za ideálního počasí v Mladé Boleslavi se Klárce ten první krůček podařilo udělat. Hned prvním skokem si vylepšila osobní rekord na 489. Pak bylo trošku problémem trefit se na prkno a dlouhé skoky přes 480 cm byly bez celého prkna. Zlom pak přišel ve čtvrtém pokus kdy se Klárka konečně trefila.

Výkon 507 cm byl novým osobním maximem.

Klárka tak nakonec mohla z Mladé Boleslavi odjíždět navýsost spokojená.

Zranění Karolíny

To se bohužel nedá povědět o Karolíně Kořínkové... Po sobotním velmi vydařeném vystoupení karolína bohužel onemocněla. Přepadlo ji nachlazení, rýma a potíže s dýcháním. Ještě důstojně jsme zvládli 100 m př. za 15,36.

Bohužel při rozměřování rozběhu ke skoku dalekém se stalo, že Karolína šlápla do díry, která v doskočišti zela. Pokud se rozcvičuje 20 dálkařek lze předpokládat, že vznikne díra, která je nebezpečná. Je zapotřebí takové nerovnosti zahrabat a tomu se běžně při soutěžích tohoto typu nepřikládá potřebná důležitost....

Karolínu jsme se zvrtnutým z doskočiště odnesli rovnou do auta odkud jela hned domů k ledování postižené nohy. 14 dní před Olympiádou to není moc dobrá zpráva, ale chci věřit, že zranění nebude tak vážné a do bojů na modrém brněnském Mondu se Kája zapojí.

Příští dny ukáží. Tak držme palce..

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved