Podzimní část sezony se pomalu blíží ke svému konci. Český reprezentační výběr do 22 let, však v Hodoníně změřil své síly s Maďarským a Slovinským družstvem atletů v této věkové kategorii.

Klára Michalská byla na základě svého vítězství při Mistrovství republiky do 22 let nominována jako česká jednička k tomuto mezistátnímu utkání v trojskoku.

Na pěkně připraveném stadioně ztěžoval skokankám život snad jen nárazový, dosti silný vítr. Klára se s větrem dosti těžko srovnávala. První pokus v soutěži byl nejpodařenější - rozhodně někam k hranici osobního rekordu. Bohužel jak to tak někdy v atletice bývá byl poznamenán centimetrovým přešlapem a tudíž se hranice osobního rekordu neposouvala.

Po korekci rozběhu, kterou jsme prováděli prakticky před každým pokusem se Klára nakonec zlepšila až na konečných 12,36 a tímto výkonem obsadila třetí místo.
První dvě místa obsadily soupeřky které dokázaly zdolat hranici 13 metrů. Zvláště slovinka Maja Bratkič si výkonem 13,44 řekla o vítězství. Její výkon pak byl po skončení celého utkání po zásluze označen jako nejhodnotnější výkon celého závodu.

Zajímavostí je, že výkon Klárky 12,36 ,  kterým obsadila nakonec třetí místo je na centimetr stejný jako její vítězný skok z českého mistrovství.

Klárku čekají na podzim již jen dva starty za juniorské družstvo AK Olymp Brno, kde hostujeme. Zde bude hlavním cílem získat pro družstvo co nejvíce bodů a nezranit se.

No a potom již pomalu vzhůru do podzimní přípravy, kterou začneme v naší oblíbené destinaci - v Tatrách.