Na svůj první start v Extralize bude mít Klárka nejspíše rozpačité vzpomínky.

Když jsme přijížděli v sobotu ráno na kladenský stadion a foukal silný vítr, byla zima a poprchávalo neměl jsem z toho vůbec dobrý pocit. Pro extraligovou premiéru Kláry to nebyly zrovna ideální podmínky. Ovšem atletika je už taková a venku se musí atleti zařídit podle počasí.

Prvním startem bylo 100 metrů překážek. Úkolem Kláry bylo aby se na překážkách nerozbila a pokud možny aby se pokusila získat nějaký ten bodík pro extraligovou soutěž. Obojí se podařilo. V druhém rozběhu doběhla na druhém místě za Míšou Nejedlovou. Čas 14,81 znamenal nejlepší letošní výkon v protivětru 0,7 se asi víc nedalo čekat. Konečné sedmé místo a první 4 extraligové body pro tým, to se počítá.

Přibližně za 40 minut po doběhu překážek měla začít soutěž v trojskoku. Počasí se již docela umoudřilo vítr se až na poryvy uklidnil, vysvitlo sluníčko a oteplilo se. Zdálo by se ideální podmínky !

Ovšem pořadatelé rozhodli jinak !

Pokud už vyjde počasí, tak znehodnotíme soutěž jiným způsobem !

V čase zahájení soutěže dle časového pořadu se tak sešli 3 až čtyři, či více pánů, kolem odrazového prkna a více či méně usilovně či zoufale začali snahu o umístění odrazového prkna na odraz ve vzdálenosti 11 metrů.
Tato procedůra se třídajícími se muži kolem prkna s různými kladivy, dláty a dalším nářadím, trvala bezmále 45 minut !!!
Soutěž tak byla zahájena téměř s hodinovým zpožděním !!Podotýkám, že se jedná o nejvyšší kolektivní soutěž v atletice v této zemi.

Během hodiny čekání došlo k výraznému opadnutí načasování na výkon a jsem si jist, že nové rozcvičení vzalo všem skokankám mnoho sil, které mohly za normální situace využít v lepším výkonům.

Tak se jen ptám, kam by člověk měl jet na závody trojskoku žen ? Pokud už nikoho nezajímá tato disciplína ve které mimochodem ve světovém měřítku zanechala velkou stopu i naše reprezentantka Šárka Kašpárková. Rozhodněme tedy, že ji vyřadíme ze soutěží..... Mimochodem na extraligových mítincích jsme s tím jž začali ! Ony pošetilé atletky, které půl roku trénují aby získaly úspěch v této nelehké disciplíně se pak mohou rozhodnout pro jinou variantu sportování.  A jsem přesvědčen, že při stejně vynaloženém úsilí by získaly mnohdy stejných úspěchů.

Bylo by to férovější než soutěž, kterých je opravdu poskrovnu takto zabít !

Možná je na čase se zamyslet co vlastně chceme.

Na Klárce se čekání podepsalo také a tak soutěž byla zahájena neslanými, nemastnými skoky kolem 12,30. Teprve od třetího skoku, který byl 12,51 se zdálo, že se podařilo Klárce znovu se nastartovat. A skutečně při čtvrtém pokusu se Klára rozběhla ke svému zatím nejdelšímu změřenému skoku v soutěži 13,01 ! Magická hranice prolomena !
Bohužel následovalo zklamání když údaj z větroměru ukázal hodnotu 3,1 m/s. Což znamená, že kolonka osobního rekordu se zatím přepisovat nebude.
V další pokusech již Kláře prostě došly síly a dvakrát pokus proběhla.

Klárka získala pro družstvo druhé místo a 9 cenných bodů.
V soutěži zvítězila česká jednička Lucka Májková, která si výkonem 13,35 upevnila první místo v českých tabulkách.
Klárku může těšit, že v soutěži dokázala uhájit druhé místo před Kateřinou Líbalovou (12,86) a dokonce před vynikající slovenskou dálkařkou Janou Velďákovou (12,71), která pro klub Olymp Praha bojovala nejen ve své dálce ale také v trojskoku.

Do Mistrovství republiky už nezbývá mnoho závodů, ale věřím, že ještě najdeme příležitost k tomu abychom někde mohli ukázat, že za 13 metrů už skákat umíme.