Po době bronzové může nastat doba stříbrná.....,

to si nejspíše řekla před svou soutěží Klárka a na sektoru vypadala velmi odhodlaně. V loňské sezoně přivezla Klára poprvé medaili z Mistrovství republiky dospělých. Během celého roku to byly dvě bronzové. Jedna z haly, kde za suverénní Luckou Májkovou - momentální královnou českého ženského trojskoku, vybojovala třetí místo za Gabrielou Vaculovou. Byl to první cenný kov mezi dospělými.
Při žhavé, letní soutěži v moravském Vyškově zase došlo k souboji o druhé místo mezi Klárkou a navrátivší se maminkou Martinou Šestákovou. V posledních pokusech se dvakrát posunulo pořadí. Nejdříve Klárka odsunula Martinu skokem 12,64 na bronzovou pozici. Martina však prokázala velkou zkušenost a poslední pokusem dala 12,70 čímž potvrdila pořadí s Klárkou na bronzové pozici.

V letošní halové sezoně si Klárka vylepšila halový osobní rekord již na 12,65 při Jablonecké hale.

Dnes však byla odhodlaná v soutěži potvrdit své druhé místo v českých tabulkách také stříbrnou medailí.

POVEDLO SE !!

Prvním pokusem sice přešlap, druhým 12,30 a prakticky zajištěné finále. Třetím pokusem 12,63, čtvrtým přešlap a pátým - potvrzení druhé pozice výkonem 12,68. Šestý pokus již nebyl tak vydařený 12,37.

Výkon Klárky byl sebevědomý musím však přiznat, že nebyl úplně dle našich představ. Možná příliš odhodlání bylo vidět na Klárky skákání. Prostě řečeno příliš chtěla a bylo to vidět na chybách. Nedařil se úplně optimálně přechod z rozběhu do vlastního skoku a také skákání bylo trošku rozházené a snad trochu více křečovité.

Ovšem, výkon 12,68 - 1 cm za absolutním maximem, nakonec stačil na stříbro.
Klárka tak dosáhla na třetí medaili mezi dospělými za sebou a to jako závodnice, která své první dva úspěchy získala ještě jako juniorka. Nyní - prvním rokem žena, ukázala, že se v české nejužší špičce zabydlela.
Za zmínku stojí z trojskokanského sektoru také výkon táborské Zdeňky Pražákové, která si obrovským zlepšením osobního rekordu na 12,51 zajistila bronz.
Soutěže se mimo soutěž zúčastnila také skvělá slovenská trojskokanka Dana Velďáková, která soutěž opustila po třetích pokusech s výkonem 13,55 - což je zatím mimo naše schopnosti.

Kláře gratuluji a věřím že halové výkony byly jen prvním krokem za splněním našeho letního snu což je ME 22 ve Finsku.

Překážky již nebyly tak vydařené a výkon 8,84 v rozběhu znamenal jen třetí nepostupové místo v tomto rozběhu a čas na postup nedostačoval.

Jinak mohu říci, že z pohledu diváka - ve kterého jsem se po ukončení Klárky působení proměnil, byl první den skvělým představenímn českých sprinterů !

Vždyť jeden český rekord a tři splněné limity na ME v Göteborgu to je skutečně velká paráda !

Kačka Čechová předvedla dechberoucí šedesátku v novém českém rekordu za 7,24 !! Neuvěřitelné zlepšení Barušky Procházkové jež po ukončení sportovního gymnázia v Jablonci přestoupila do silné stáje Františka Ptáčníka znamenalo splnění limitu a její nečekanou účast na Mistrovství Evropy.

Na šedesátce mezi muži kraloval svěřenec Dály Kupky, Honza Veleba, který se za svůj výkon 6,67 také podívá do Švédska.

No a mezi ploty kraloval další ze svěřenců Luďka Svobody, Martin Mazáč, který za čas 7,78 získá také letenku pro start mezi evropskou elitu.

První den Mistrovství republiky dospělých máme za sebou Atletika s radostí získala další medaili a zítra se mezi trojskokany postaví Vojta Truhlář. Držme mu palce !!!