uvítá ve svém atletickém týmu Klárku Michalskou.

Je to již 10 let co jsem začal psát historii výkonů tehdy mladinkých a malinkých Martyho andílků. Byli to skuteční andílci jen jim chyběla křídla, ale na stadionu se někdy přímo vznášeli.

Jak šla doba přicházeli a odcházeli někteří. našla smysl života brzy v něčem jiném než v překonávání překážek. -  ta se vydala splnit si svůj doktorský sen. A tak zůstala již jen Klárka, která zpočátku jako ten nejmenší a nejméně nadaný andílek postupně zvyšovala svou úroveň až se z ní stala atletická osobnost a myslím, že nejen na krajské úrovni.
V posledních letech měla na dohled limity na nejprestižnější akce, kterými jsou mládežnická Mistrovství světa či Evropy. Bohužel vždy několik málo centimetrů chybělo....

Klárka se celou dobu projevovala jako nesmírně odolný bojovník. Přes prodělané nemoci. Přes zranění. Například, když měla jet na svou první olympiádu dětí a mládeže, skončila dva dny před odjezdem na chirurgickém stole se zlomeným zápěstím. Na svou druhou olympiádu se přijela pouze podívat jako jen bledý stín navracející se po těžké mononukleóze....

Přes všechna protivenství Klárka na svůj oblíbený sport a zvláště pak na překážky nikdy nezanevřela a postupně se začala ve starších kategoriích prokousávat do české špičky. Což dokázala například skvělou medailí na 60 m př. v halovém finále juniorek - nejkvalitnějším za mnoho let. Výkon 8,71 pak na šedesátce překážek je výkonem více než důstojným.

Během posledních let pak k oblíbeným překážkám přibyla další disciplína ve které si Klára od druhého roku dorostenek až do kategorie dvaadvacítek vybudovala domácí dominanci. Trojskok se nakonec ukázal jako disciplína, která Klárce vyhovuje a dává ji naději proniknout do české a jednou snad i evropské špičky.

Za svou píli a dřinu byla Klárka nakonec odměněna možná jinak než jsme si původně plánovali, možná jinak než jsme si vůbec dokázali představit.

Vzhledem k její výkonnosti dostala totiž nabídku na sportovní stipendium na Western Kentucky University. V má za úkol nahradit současnou jedničku s výkonem přes 13,40 m. Úkolem Klárky pod vedením nového kouče bude dosáhnout takové výkonnosti aby mohla soutěžit s těmi nejlepšími studentkami na Americkém kontinetu. Účast a případný úspěch na mistrovství NCAA je ohromnou motivací.

Klárka tak po vystudování prvního ročníku na Liberecké technické univerzitě,odchází studovat do Kentucky grafický design - obor o kterém snila již v Česku, ale jehož studium jí nebylo dopřáno.
Odchází k novému trenérovi, do nového prostředí na "nový" Kontinent.

Klárka odchází ve svých 20 letech s výkonností :

12,94 m (13,01 w) trojskok

14,52 s 100 m překážek

8,71 s 60 m překážek

Věřím, že Klárce se bude dařit a že může dosáhnout ještě mnoha atletických met a cílů. Věřím, že se podaří splnit limit k některému z vrcholných šampionátů. Před Klárou je ještě jeden šampionát do 22 let. Věřím, že bude pravidelně v letních sezonách bojovat o titul české šampionky.

Těch výzev má Klárka před sebou mnoho. Dnes má v rukou mnoho zavazadel - velký kufr a míří za dalším krokem na své atletické a také životní cestě.

Budu jí držet spoza oceánu palce a říkám, že místo mezi andílky má rezervované vždy.

Tak Klárko pojď na to ....!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved