Vydařené kondiční soustředění....

Deset Hradišťáků, čtyři atleti jablonecké odnože a 1 trenér má za sebou náročnou, ale v překrásném prostředí probíhající přípravu ve Vysokých Tatrách. Ubytovaní jsme byli stejně jako vloni, v tradičním zázemí českých atletů v penzionu Litvor, malá skupina byla ubytována z kapacitních důvodů na hotelu FIS. O Tatrách se říká, že jsou miniaturními Alpami a poněvadž jsem několik let v rakouském Vorarlebrgu pod Alpami žil, můžu tato slova jen potvrdit. Na malém prostoru se zde koncentrují takové atributy krásy a přitažlivosti, jakými se pyšní právě alpské země. Počasí, zejména v prvých 4 dnech nám stejně jako v roce minulém mimořádně přálo a tak jsme kromě "oblíbených " ranních výběhů a tempových úseků kolem Plesa mohli absolovovat i 3 vysokohorské tůry z nichž nejnáročnější byla ta celodenní, která vedla ze Štrbského plesa, Mlýnickou dolinou kolem vodopádu skok k Capiemu plesu. Dál, dle průvodce, vystupují už jen zdatnější turisté, ke kterým se samozřejmě počítáme i my a tak jsme mohli za pomocí pevné vůle a řetězů vystoupat až do 2314 m n.m. vysokého Bystrého sedla odkud jsme se zmrzlou Furkotskou dolinou vrátili kolem impozantních Wahlenbergových ples zpátky na základnu.Ostatní 2 tůry už byly jen půldenní a méně náročné. Ta první vedla k Popradskému plesu s malebným Symbolickým cintorínom s desítkami pamětních tabulí, které připomínají tvrdou realitu, že si krutá příroda vybere občas  daň i mezi více či méně zkušenými turisty či domorodými Tatrany.

Další tůra, při které jsme během krátké doby překonávali ostrým stoupáním téměř 800 metrové výškové převýšení vedla od hotelu FIS na vrchol Predného Soliska (2093 m n.m.) Nejlepší z nás potřebovali k výstupu méně než 1 hodinu což je výborný výsledek, nicméně osobní rekord olympijského vítěze Romana Šebrleho, který s námi ve večerních hodinách hrával fotbálek v tělocvičně hotelu FIS se nám přes velké úsilí překonat nepodařilo. Fenomenální desetibojař dokázal totiž  příkré stoupání od lanovky u hotelu FIS k chatě Pod Soliskom (1840 m n.m.) zdolat, dle vlastních slov za 25 minut. Nejlepší z našich Tomáš Daněk na to potřeboval o 3 minuty více času, druhý Vašek Vlček ještě 2 navíc.... :-)

Celkově se nám pobyt velmi vydařil, odvedli jsme spoustu skvělé práce a položili dobrý a stabilní základ pro nadcházející náročnou přípravu pro sezonu 2011/2012.

Podívejte se na

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved