Poslení závodní test před důležitými závody dopadl uspokojivě.....

Krátká 3 týdenní příprava před nejdůležitějšími závody druhé poloviny sezóny 2014 zakončilo vystoupení na KP Olomouckého kraje. Ne příliš rychlá dráha v hanácké metropoli  a tradiční protivítr pohřbily naděje na rychlé časy, závod ale svůj účel splnil.

Pomalu a polehoučku se dostává znovu do kondice Kačka VÁVROVÁ. Ta se sice prezentovala pro ni průměrnými časy na 60 m 7,99 s (w -1,7 m/s) a 150 m 19,31 (w-1,6 m/s) ale se svými tréninkovými kolegyněmi, kteří ji na soustředění v Nymburku občas v tréninku porážely se již vypořádat dovedla, stejně jako s celým závodním startovním polem. Kačka to vzala opět za správný konec a po zklamání z neúčasti v Baku a nepovedeném mistrovství republiky  je na dobré cestě se v příštím roce poprat opět o mety nejvyšší.

Pro Majku ŠIMLOVIČOVOU která běžela společně s Kačkou v obou bězích je  půl roku po vážném zranění nyní nejdůležitější zvyknout si na závodní rytmus. Majka se výrazně zlepšila technicky, ale trochu nám chybí z nemožnosti absolovovat skokanskou přípravu, dynamičtější provedení. I ona, ale může doufat v příznivějších podmínkách na výrazně lepší časy, než včerejších 8,31 resp.19,82 s. 

Rycheji než Majka běželaSimona SEDLÁČKOVÁ. Simča se dokonce v druhém běhu stopadesátky, kam byla pořadateli zařazena musela potýkat  s protivětrem o síle - 2,1 m/s , přesto se jí na 150 m podařilo vylepšit letošní maximum, byť o pouhou setinu sekundy na 19,77 s. Na šedesátce po nepovedeném startu se Simča musela spokojit s výsledkem 8,28 s, i pro ni ale platí to samé co jsem napsal o odstavce výše. Navíc Simča dělala ze všech holek nejlepší dojem a zlepšení osobních rekordů ještě letos je jen otázkou času.

V sobotu startují všechny holky včetně Štěpánky, která byla na krátké dovolené, v Břeclavi kam bylo přesunuto z technických důvodů z Hodonína. Tam bychom jeli sice  raději, poněvadž hodonínský ovál bývá o hodně rychlejší než ten v Břeclavi, ale v sobotu půjde především o body a udržení ženského mančaftu v první národní lize. Tak nám držte palce !!!

J.V. 21.8.2014

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved