Martina 200 m - 26,0 s, Zdena 100 m 10,9 s Boča 400 m - 51,0 s !!!

Za nádherného počasí se uskutečnilo, na sluncem zalité dráze uherskohradištského sportovního areálu, krajské kolo atletické soutěže CORNY CUP 2011. Zástupci naší skupiny byli v netradičnách dresech svých školních ústavů tentokrát hodně vidět a i z výsledků je znát, že jsou pořád ještě solidně rozzávodění a je skoro škoda, že už sezona končí....Vesměs všichni totiž atakovali svá osobní maxima, nebo se jim alespoň přiblížili, bohužel oproti kolu okresnímu se měřilo znovu jen na ruku.....

Výborně závodila Martina SALČÁKOVÁ. Ta  po dlouhé zdravotní pauze zaklekla do bloků na dvoustovce už na kole okresním a zcela vyvrátila jakkékoliv spekulace ohledně času, kterého dosáhla. Martina totiž zaběhla na okresním kole, skvělou elektricky měřenou dvoustovku za 26,30 s !!! Dnes znovu zvítězila, když běžela na ruku 26,0 s !!!! Bohužel Martina ucítila opět zranění zánartní kůstky a tak dál už v soutěži nepokračovala a odjela na rentgenové vyšetření k lékaři. Snad bude vše brzy v pořádku a nebude to vážné....

Ve skvělé formě se představil i Tomáš BOČEK. Ten nejdříve suveréně zvítězil na čtyřstovce, když zaběhl výborný čas -51,0 s . Tomáš působil velice uvolněným dojmem a nenechal nikoho na pochybách, že při neúčasti Vaška bude jedničkou krajského kola právě on !!! Tomáš pak o hodinu později nastoupil v rozběhu se Zdendou Stromšíkem na 100 m a skončil celkově 2. za 11,2 s !!! Tomáš s týmem hradištského gymnázia pak postoupil z kola krajského a tak jej 10.10.2011 čeká před zahájením přípravy na sezonu příští ještě jeden závod :-).

Také Zdeněk STROMŠÍK běžel čtyřstovku a dle pokynů se hodně šetřil. Čas 55,2 s ale přinesl slušný bodový zisk valašskomezeříčské obchodní akademii, kterou Zdena reprezentoval.Na stovce pak neměl, až na Boču vážnější konkurenci a ve velice uvolněném běhu zvítězil za solidních 10,9 s.

Ve velice dobrém světle se představil i Tomáš DANĚK, který v říjnu začne dle společné domluvy, čtvrtkařskou přípravu. Právě na čtvrtce Tomáš suprově zabojoval, když běžel v novém osobním rekordu 54,1 s a celkově skončil za Tomem Bočkem na druhé pozici !!! Tomáš měl svůj den což dokázal i  o 2 hodiny později, když coby finišman švédské štafety staroměstského gymnázia neskutečně stáhl více než 30 metrový náskok gymnázia hradištského a donesl štafetový kolík vítězně do cíle !!!!

Také Barunka OHNOUTKOVÁ se neztratila a časem 2:35,1 min skončila celkově na osmistovce na 3. místě.

A tím pro všechny jmenované s vyjímkou Toma Bočka sezona 2011 definitivně skončí. Nyní nás čeká 2 týdenní odpočinek, ve které si všichni potřebujeme od atletiky trošku odpočinout, doléčit různá bolístka, tak abychom se znovu sešli 10. října na prvním společném tréninku na novou sezonu 2011/2012 pro kterou si stanovíme vyrázně vyšší cíle než tomu bylo letos.