Zdenda běžel stovku na ruku za 10,5 s - hodinu po premiérové čtvrtce !!!!

Když jsem v minulém článku psal o derniéře atletické sezony 2010, tak jsem si neuvědomil že někteří ze svěřenců budou v tomto týdnu absolovovat  ještě 2 závody. Na sv. Václava ukázali oba Tomášové a Vašek v 9 stupňovém chladu a za neutuchajícího deště loaylitu k mateřskému klubu, když nastoupili k burčákovému sprinterskému trojboji. Výsledky už nestály v tvrdých podmínkách za nic, běhalo se do submaxima, s cílem hlavně se nezranit před začátkem přípravy a tak nejlepší na celé akci byl kvalitní burčák a vepřová kýta připravená obětavými pořadateli..

O dva dny později se v Hradišti konalo krajské kolo tradičního CORNY cupu, kam se svými školními ústavy postoupili Tomáš BOČEK v dresu hradištského gymnázia a Zdenda STROMŠÍK, který startoval v barvách valašskomeziřičské obchodní akademie. Oba patřili k největším oporám svých týmů a Zdena s celkovým bodovým ziskem 1 574 bodů ve 2 startech byl vůbec nejúspěšnějším účastníkem, Tomáš si připsal za 2 strarty bodů 1 416 a byl 4. nejlepším jednotlivcem !!!

Nejdříve se oba kluci představili na čtvrtce, pro Zdenu to byla premiéra. A bolela hodně.... Zdena tradičně nasadil ostré tempo a to se muselo vymstít. Na 250  metrech vytuhl jak Elvis a při závěrečné stovce bych nechtěl být v jeho kůži. .. :-) Na rovince se přes něj přehnal medailista z letošních halových mistráků Radek VAVŘÍK a předvedl po výpadku způsobeném nepříjemným onemocněním velice solidních 51,9 s. Zdena doklopýtal za 53,5 sekundy a v celkovém pořadí se umístil na 3. místě, když před něj proklouzl ještě Tomáš BOČEK, který zvítězil v prvém rozběhu za 53,2 s. Boča si dobře odhadl tempo a ukázal, že už získává cit pro tuto trať, což v případě Zdeny ještě neplatí. Na prvou čtvrtku v životě se nedá zapomenout a myslím, že tak tomu bude i v tomto případě......

O to víc je mimořádný výkon, který Zdeněk předvedl ve své parádní disciplíně a tou je stovka....Po nápincích na zvracení,které Zdenu po doběhu čtvrtky na několik dlouhých minut zcela paralyzovaly, jsem jej přece jen přinutil si jít vyklusat, aby vyplavil nahromaděný laktát, který v jeho případě musel dosahovat kritických hodnot, pak mu posloužil krátkou aktivační masáží, znovu rozcvičit a šlo se na start stovky. A děly se věci... To co Zdena předvedl na hradištském polytanu, bylo asi největším zážitkem letošního ještě ne dokončeného CORNY cupu. Zdena ukázal, že je po zranění definitivně zpátky a zaběhl na ruku 10,5 (!!)sekundy. Vím, že se na časy měřené na ruku už moc nehraje, ale nebyla to jeho chyba, že se bohužel tomu tak v Uherském Hradišti pořád ještě děje. Nicméně já sám jsem na namáčkl 10,46 s a i diference mezi ním a ostatními, jejichž časy a možnosti znám velmi dobře, zcela potvrdila,že Zdena běžel na úrovni 10,74 - 10,80 s měřeno plně automaticky.

Jeho projev byl famózní, byl to znovu on, ten který bořil tabulky v květnu a červnu. Vynikající výsledek je ohromným povzbuzením do přípravy, která nás už od pondělka čeká. A naše cíle budou ležet pro nadcházející sezonu hodně vysoko !!!!! Bohužel nyní neznám rekord hradišťského stadionu, ale moc bych za to nedal, že jsme jej viděli právě v ten dnešní podzimní den. Za vítězství si Zdena připsal neskutečných 919 (!!!) bodů a jsem si jist, že ti, kteří dnes byli u toho viděli vrchol letošního Corny. Jen připomínám, že v době, kdy se neběhalo ještě zcela běžně na "elektriku" běžel v dorostu v Česku lépe jen legendární Roman ZRUN, který v roce 1977 běžel v Třinci na ruku 10,4 s a o dva roky později zaběhl stejný čas budoucí český seniorský rekordman František PTÁČNÍK s osobním rekordem 10,25  s ... Zdena je v dobré společnosti .....A jedna zajímavost navíc: Zdeněk dosáhl letos při plně automatickém měření svého nejlepšího času 10,74 s, což je přesně o 0,24 setin čas "horší" než je ten dnešní, čili koeficient který se k ručním časům připočítává, pokud není přítomna plně automatická časomíra.....

Neztratil se ani Boča a časem 11,3 s zaběhl solidní výkon na úrovni současných možností a připsal si cenných 744 bodů, stejného výsledku dosáhl už výše zmiňovaný Radek VAVŘÍK, ze stáje Milana Nožičky. Jen připomínám, že i Radek umí běhat hodně rychle a letos v hale předvedl velice solidní šedesátku za 7,17 s (!!!).

Jinak na CORNY bylo k vidění i hodně mimořádných talentů, kteří atletiku aktivně neprovozují a byla by škoda, kdyby jejich talent zůstal nevyužit. Je na nás trenérech zda je umíme  dostatečně dobře oslovit, v 15 či 16 letech není ještě rozhodně pozdě je pozvat na atletické stadiony. Když by se jim zalíbilo, mohli by provozovat jeden z nejkrásnějších sportů na světě a tou atletika - královna sportu, bezpochyby je !!!

Sezona je nyní už opravdu definitivně za náma a  nás čekají nové výzvy  v sezoně 2011. Zhodnocení té právě skončivší, přineseme v nejbližších dnech a to u každého atleta zvlášť. No a po krátkém odpočinku se dáme znovu do práce, vždyť už 10. října odjíždíme na první kondiční soustředění a sice do Vysokých Tater.

J.V. 30.9.2010

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved