Co start to osobák to je dnešní bilance Vojty Karáska na KP dorostu.

Dnes nemohu začít jinak než příběhem o hledání běžecké pohody Vojty Karáska, který dnes v hale naplnění došel !
Vojta na tréninku již delší dobu ukazoval, že jeho běžecký styl se vyvíjí a zlepšuje a dnes to konečně prokázal také v přímém měření se soupeři.

Dnešní porci startů na 60 m a 200 m započal Vojta na šedesátce. Vojta moc toužil vytvořit si konečně nový osobák na této trati. No a tak zaklekl do bloků, vystartoval a běžel a běžel rychle... A co myslíte ?? .... Měl ho tam ! první osobák dne byl ny světě 7,47 postup do finále a ty byl úspěch. Po dvou hodinách pak již spokojený Vojta zakleká opět do bloků a ve finále je odhodlán potrápit papírově silnější soupeře. Po startu to dokonce vypadalo na ostrý souboj o medaile s libereckými rychlíky Davidem Kolářem, Martinem Lamačem či v minulosti andílkem Ondřejem Rappem. Vojta bojoval a nakonec z toho byl další osobák 7,41. Sice bez medaile ale to so Vojta chtěl vynahradit zanedlouho při dvoustovce.

A povedlo se. První běh dorostenců složení David Kolář, Martin Lamač, Matěj Červený a náš Vojta v druhé dráze. Vojtaěch se nezalekl zvučných jmen a jal se pelášit do cíle seč mu síly stačily.... a že mu stačily. Zle proháněl Davida který nakonec o tři 4 desetiny první místo získal. Na druhém místě v čase 23,53 potom však proběhl cílem Karas a porazil Martina Lamače, který ma osobní rekord pod 23 vteřin !

Vojtův nový halový osobák je na jabloneckou zatáčku velmi, velmi kvalitní a dává tušit, že v létě by to nemuselo být vůbec špatné.

Také pro ostatní andílky byl dnešní závod festivalem osobních rekordů !
Tomáš Dostrašil nový osobák na 60 hladkých 7,43 ! Kačka Hornová konečně se probrala a běžela nový osobák na 60 m 8,20 ! Pavle Karešové se netolik dařilo na osmistovce, vynahradila si to velmi dobře na dvoustovce, konečně pod 30 vteřin za 29,83.

Jediným stínem na dnešním dni tak je pouze skutečnost, že Valeryi Hres dnes nemohl nastoupit k závodu, neboť jej od středy pobolívá zadní stehno, které ho tak nepustilo do bloků. Snad se vše vylepší abychom mohli do republiky postavit štafetu, která opět bude bojovat o vítězství.