Po prvním závodě sezony se již všichni andílci zapojili do soutěží družstev Libereckého krajského atletického svazu.

Anna-Marie Rappová a Pavlína Soprová v sobotu cestovaly Evropou z Londýna domů a odpoledne dorazily po dlouhé cestě do Jablonce. Hned v neděli ráno se tak již Andílci v plné sestavě vrhli do bojů v krajských přeborech družstev. Amča, Klára a Pavlína starují za družstvo dorostenek LIAZ a Dominik potom startuje jako posila družstva juniorů LIAZ.

Závody proběhly za velmi pěkného atletického počasí. Je nutné říci, že na všech se podepsala únava z předchozích dnů ať již pobyt v Londýně spojený s každodenní městskou turistikou dovršený celodenním putováním autobusem zpět. Nebo náročný tréninkový program a závody předchzího dne.

absolovovala 100 m a soutěž v dálce. V dálce se nám snad již podařilo zažehnat syndrom tří přešlapů z halového mistrovství republiky a Amča skočila velmi solidních 551 cm, když soutěž byla proložena závodem na 100 m. 100 m byla druhá disciplína ke které Amča nastoupila. Přes veškerou únavu a cestování podla velmi dobrý výkon, když v rozběhu zaběhla naprostro uvolněným během 12.96 a ve finále pak dokonce překonala osobní rekord časem 12,73. Tento čas není jistě posledním letošním zlepšením Amči na této trati.

,  ta byla poznamenána cestovatelským týdnem mnohem více. Na 100 m překážek bohužel nedoběhla k desáté překážce kterou jen povalila a nakonec se dostavila do cíle v čase 17,21 s. Nutno podotknout, že překonání každé překážky bylo dobrodružstvím a rytmus na 3 kroky byl pro Pavlínu velmi náročný. Ani v další disciplíně neatakovala Pavlína svůj osobní rekord časem 13,56 na trati 100 metrů. Rozhodně sezona teprve začíná a lepší výkony jistě přijdou.

  - ve svém druhém startu na 100 m překážek ve dvou dnech, dosáhla zlepšení na 15,61. Je to sice pořád výrazně za loňskou výkonností avšak na Kláře je vidět, že forma musí teprve uzrát. Práce je odvedená teď musíme formu odpočinout. V soutěži ve skoku vysokém Klára překonal 140 cm, pokud by se podařilo odrazit alespoň jednou jinak než ze špičky tak je zaděláno na podstatně lepší výkon. Pokusy na 145 cm nebyl beznadějné.

- ten měl v nohách sobotní závod na 400 m, ale přesto se cítil mnohem lépe než v Kolíně. To prokázal již v rozběhu na 100 metrů, kde si zlepčil osobní rekord téměř o půlvteřina na 11,76. Tento čas mu nestačil a tak ve finále jště malinko ubral a nakonec finišoval za 11,73 v dalším zlepšení osbního rekordu.

Kompletní výsledky je možno shlédnout na webu ČAS

Všichni Andílci pak ještě absolvovali štafetové běhy na 4 x 100 m,  ve kterých zvítězili.

O těchto závodech informuje na svých stránkách a na webu také Deník Jablonecka

Začátek sezony máme tedy za sebou, před námi je ladění formy pro další závody. Všem Andílkům držím palce a k osobním rekordům blahopřeji !

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved