V letošním roce nezaznamenala Atletika s radostí na krajském přeboru Libereckého kraje tak výrazné úspěch jako v letech minulých...

Díky všem nemocem a zraněním jsme nastupovali ve velice oslabené sestavě. Posledním marodem v řadě byla v pátek hlásící se Anna-Marie Rappová o kterou se pokoušela angína. Okamžitě nasazená antibiotika snad počínající infekci zvládla, nechtěl jsem však riskovat a tak jsme vynechali plánovanované starty na 60 m a v dálce.

Nakonec tedy startovali pouze:

Přes počáteční neshody s rozběhem, kdy Ondřej opět začal svými neobyčejnými kousky metr sem, metr tam, jsem musel na chvíli odejít aby náhodou nedošlo k inzultaci závodníka trenérem. Ondřej pochopil, že trenérova schopnost vstřebat všechny špatné zprávy a k tomu takovéto vystoupení je přece jenom omezená a v průběhu první serie se srovnal a začal se normálně rozbíhat a skákat.

Projevilo se to skokem rovných pět metrů a tudíž novým osobním rekordem a konečně dosažením bájné hranice pěti metrů. Ondřej měl sice stále problémy s rozběhem ale i všechny následující pokusy byly za hranici osobáku a nakonec ještě posledním pokusem zlepšil svůj nový osobní rekord o dalších pět centimetrů na konečných 505 cm. Touto vyrovnanou sérií tak nakonec získal bronzovou medaili mezi žáky a já mu k ní gratuluji !

Po povedené soutěži v dálce následoval ještě start na 60 metrů. Ondřej zde již osobní rekord nepřekonal, avšak časem 8,59 se dostal do finále, kde se sice ještě zlepšil na 8,56 což však nestačilo na více jak šesté místo.

Ondřej však zaslouží pochvalu za bojovnost a konečně také za překonání další hranice - 5 metrů.

po problémech se zadním stehnem z minulých týdnů jsme se rozhodli stehno vyzkoušet v zátěži. Dobrá zpráva je, že stehno bylo naprosto v pořádku a nijak Kláru neomezovalo. Samotná soutěž již nebyla tak idylická. Zpoždění více jak 45 minut, současný start všech běhů na 150 metrů prakticky přímo na sektoru trojskokanek a hlavně počet soutěžících 6 - to byla vražedná kombinace. Holky skákaly doslova v kyslíkovém dluhu. Mezi pokusy vycházela pauza na cca tři minuty takže bych soutěž nazval spíše "Spojované trojskoky s meziklusem" . V těchto podmínkách se nedalo skočit dál než 11,60  které jsme skočili. Šestý pokus už jsme pro nedostatek kyslíku v těle vynechali.

startoval nakonec pouze na 400 metrů. Bylo na něm opravdu vidět, že právě vyléčená angína na něm zanechala stopy. Dominik, jak sám po závodě řekl, byl po 100 metrch úplně bez síly a běžel již jen pouze silou vůle. Nakonec se do cíle dostal v čase 52,99  kdy jej v přímém souboji porazil Tomáš Krištof z Turnova. Pro Dominika je důležité, že má zaběhnut alespoň nějaký výkon na 400 metrů a může tak usilovat o start na Mistrovství republiky za tři týdny. Uvidíme jak se nám podaří vrátit zpět ztracené síly.

ten nakonec startoval pouze na trati 400 metrů s cílem pokořit hranici 53 sekund. Přípravu na tento cíl měl důkladnou, avšak vše bylo marné. Od startovního výstřelu tahal Filip v souboji s časem za kratší konec. A když pak proběhl první dvoustovku v čase 25,8 - bylo rozhodnuto. Filip se do cíle doklopýtal za 53,47 a daleko zaostal za naším cílem. Nic nepomohlo ani vynechání jiných stratů.

Naši běžci tak vyšli medailově naprázdno v individuálních disciplínách. Nakonec vykouzlili alespoň jednu medaili ve štafetě, kdy se k nim neplánovaně přidal čerstvě uzdravený Martin Černák a Honza Mikula.Takto postavená štafeta pak docílila na 4x150 metrů úspěchu v podobě bronzové medaile.

Do Mistrovství republiky zbývají 3 týdny a tak doufám, že Atletika s radostí z Jablonce, dosáhne paradoxu a na mistrovství republiky získá více medailí než na krajském přeboru.

 

V rámci Krajských přeborů je nutno vyzdvihnout výkony žákyň ze skupiny Evy Mikulové

- Karin Höferová (9,02 překy, 161 výška) Tereza Šikolová (161 výška). Pozadu nezůstala ani Petra Vítová (ze skupiny Dany Jandové) na překážkách 9,01. Také Liberecká Barča Procházková dosáhla jako juniorka výkonů zasluhujících ocenění 7,69 a 7,64 na 60  metrů jsou skvělé časy.

Celkově potvrdily výkony na krajském přeboru jasnou tendenci posledních let. Kdy nejhodnotnějších výkonů dosahují kategorie žactva, kde je také dostatečný počet startujících. Kdežto v soutěži juniorů a dospělých pak mnohdy počet startujících nepřesáhne počet prstů na jedné ruce. A výkony v těchto kategoriích, pak mnohdy nedosahují úrovně výkonů dosahovaných před 20 a více lety.

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved