Úspěšné bylo vystoupení andílků při sobotních halových Krajských přeborech žáků a dorostu v jablonecké Corny aréně

Máme za sebou další závod letošní halové sezóny. Po delší době se sešla celá skupina poměrně zdravá aby se poměřila s konkurencí ve své kategorii z Libereckého kraje.

Vystoupení to bylo vesměs úspěšné a o čemž svědčí devět medailí. Padlo také několik osobních rekordů a nejlepších výkonů sezony. Některé z těchto výkonů jsou velmi kvaltiní.

Začněme tedy od našich dorostenek.

startovala podle plánu jak ve skoku dalekém, tak na 60 m. Celkově se na jím výkonu podepsalo nedávné onemocnění ale i tak lze hodnotit její výkony velmi dobře.

Ve skoku dalekém zvítězila slušným skokem 547 cm. Nutno říci, že jsme ještě nikdy nezačínali sezonu takto dobrým výkonem. Uvedený výkon Amča skočila prvním pokusem. Při dalších pokusech jsme pak měli drobné potíže s dynamikou rozběhu a jeho sladěním s odrazem, takže nejsepšími pokusy byl první a poslední pokus soutěže. Výsledek v dálce je velmi dobrým začátkem skokanské sezony.

Na 60 m Amča zaběhla dobrý čas 8,17 - sprint se kryl časově s dálkou a tak byl přebíháním ovlivněn i výsledný čas. Byl to druhý titul krajské přebornice, když za sebou zanechala Lucii Berešovou a Pavlínu Soprovou.

měla za úkol zdolat dva osobní rekordy na 60 m př.- dorosteneckých mezerách a na 60 m hladkých. Vzhledem k tomu že dorostenecké překážky běžela Pavlína poprvé, nebyla první část úkolu nikterak složitá. Pavlína zaváhala na první překážce kde se trošku přerazila a ztratila rytmus ještě dříve než jej nabrala. Od první mezery tak musela dohánět náskok Báry Hamáčkové, která letos titul krajské přebornice opravdu chtěla. Nakonec Pavlína doběhla na druhém místě v čase 9,22. což je slušný začátek - zvláště pokud uvážím výrazné zakolísání na první překážce. 
Také na hladkých 60 m Pavlína splnila úkol a časem 8,25 vytvořila nový osobní rekord. Znamenalo to třetí místo za Amčou a Lucií Berešovou

nastupovala po dlouhé době po zranění a na poslední chvíli jsme se rozhodli jak pro štafetu 4x200 tak pro 60 m př. Jediným a nejdůležitějším úkolem Kláry bylo závody přežít ve zdraví a nepřerazit se. To se povedlo, takže se všem velmi ulevilo. Zranění již Klára vůbec necítí a tak se otevírá možnost i účasti na Mistrovství republiky - uvidíme. Velký tréninkový výpadek byl na výkonu samozřejmě znát, ovšem výkon 9,66 (ustavující OR na této trati s dorosteneckými mezerami)  a třetí místo na 60 m př je velmi dobré a tak jen ještě jednou blahopřeji.

po jeho sobotním výkonu mu snad již navždy budu říkat jeho indiánským  jménem Dominátor -Drtivý Finiš. To co předvedl na trati 400 m na to asi dlouho nezapomene jeho soupeř Václav Havel z Liberce. Dominik vědom si pokynů jež ode mně dostal, začal čtvrtku poměrně volně - řekl bych až přímo vlažně - během 70 metrů byl poslední se ztrátou cca 50 metrů. Ovšem za první zatáčkou se ocitl na třetím místě a mohutně začal dotahovat vedoucí dvojici. Za poslední zatáčkou v cílové rovince pak obrovským finišem zlikvidoval náskok Václava Havla a najednou se ve vynikajícím čase 53,04 ocitl na druhém místě za Martinem Vinšem - což je dorostenec, který umí 400 pod 50 vteřin. Dominik byl vynikajícím také na svém úseku štafety 4x200 a byl jedním ze strůjců porážky sebevědomého družstva Libereckých dorostenců - zlatá medalile.

na té se bohužel také podepsala viróza kterou měla celý týden a tak jsme odvolali její start na 300 m. Přes zdravotní potíže však velmi pěkně zabojovala a zlepšila si osobní rekord na 60 m jak v rozběhu tak ve finále. Nejdříve 8,86 a ve finále 8.82. Myslím , že již tento týden na halové středě, bychom hranici 8,80 mohli pokořit. Míša také byla členkou vítězné štafety 4 x 200, kde rozhodně nezklamala.

také on se vzpamatovával po viróze a zvolil k tomu velmi svižné tempo. Na 60 m se probojoval do finále a časem 8,31 obsadil 5 místo. Úspěšnější pak byl ve skoku dalekém, kde si výkonem 508 cm vybojoval třetí místo. S technikou dálky se hodně pereme - a vše je závislé na rozběhu který musíme ještě hodně vylepšit. Potenciál k růstu zde rozhodně je. Nakonec Petr odběhl z dálky na 300 metrů, kde po srdnatém výkonu dosáhl opět výrazného zlešení OR na 41,65 s. a umístění na stříbrné pozici. Pokud budeme zdraví na další přípravu před jarní sezonou, tak se na léto můžeme těšit.

Všichni členové skupiny podali velmi dobré výkony a můžeme se jen těšit na další závody. Nejbližší budou již ve středu -

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved