Vojta Karásek se stal krajským přeborníkem na 200 m mezi dorostenci Libereckého kraje.

Kromě vítězství si Vojta vytvořil také nový absolutní osobní rekord na 200 m - 23,97 - poprvé pod 24 vteřin. Vojtěch se na krajské přebory velmi těšil a na své oblíbené dvoustovce si docela věřil. Nejdříve se však pral o úspěch na šedesátce. V rozběhu zaklekl do bloků spolu se svým bývalým tréninkovým kolegou Ondrou Rappem, který letos dokázel běžet už za 7,41. Vojta se chtěl vytáhnout k lepším časům než doposud předváděl. Soupeření s Ondrou ho vytáhlo nakonec k novému osobnímu rekordu. Posun osobáku nebyl sice tak výrazný jak jsme čekali, avšak čas 7,58 znamená poprvé čas pod 7,60 a já věřím že další zlepšení ještě přijde. Vojtovi tento výkon stačil na postup do finále. Zde se však již nezlepšil a časem 7,63 získal páté místo. Škoda, ve finále Vojtěch trochu - dost ztratil na startu a šedesátka je přeci jenom trať, která takovou chybu neodpouští.
Vojtěch pak byl ještě výraznou oporou štafety na 4x150, která ve složení Karásek, Mikula, Purm a Rapp suverénně zvítězila a Vojta tak odcházel z krajského přeboru jako dvojnásobný krajský přeborník a může být se sobotou spokojen.

Trošku jinak na tom je Linda Mejstříková, která startovala jako jediná juniorka z libereckého kraje na trati 800 m. Oproti minulému týdnu, kdy nastupovala po střevní viróze a na trati se velmi vytrápila, stratovala v sobotu již celkem v pohodě a cítila se mnohem lépe. Bohužel dosažený čas 2:24,83 je sice o nějakou tu desetinku lepší než naše první letošní půlka , přesto však naše výkonnost trošku zaostává za očekáváními, které jsem měl někdy v polovině přípravy.
Jsem však přesvědčen, že Linda opět získá lehkost běhu, která jí zdobila při úsecích během podzimní přípravy a do Mistrovství republiky se dokáže výrazně zlepšit.

Kačka Hornová si v týdnu prodělala drobnou virózu. Naše starty na krajských přeborech tak byly trošku touto skutečností poznamenány. Věřil jsem pevně, že zakletou hranici 8,30 již určitě v kvalitních závodech překonáme. Nepovedlo se, bohužel. V rozběhu čas 8,31 zajistil postup do finále za Míšou Bičianovou, která běžela  8,18 s.
Na startu se Kačka docela prosadila a měl jsem dojem, že dokonce šla zpočátku do čela. Míša Bičianová však v druhé polovině zatáhla a Kačka naopak trošku ztuhla a tak 8,31 a trošku zklamání. Ve finále pak již nastupovala únava a nakonec páté místo v čase 8,30. Skutečně zakletá třicítka....
Na 200 metrů jsem původně věřil v čas pod 27 vteřin, bohužel prodělaná viróza nám vzala síly, které jsme k tomuto úkolu potřebovali Čas 27,64 tak byl trošku zklamáním. Kačka však stejně jako Vojta byla oporou vítězného družstva ve štafetě 4x150.

Tomáš Dostrašil bohužel je nyní jen stínem toho Tomáše, který se proháněl nad překážkami v polovině prosince. Zánět šlachy v nártu nás bohužel výrazně omezil v příravě a o tréninku překážek jsme si tak mohli téměř měsíc a půl mohli nechat jen zdát. Bolest nártu po intezivní léčbě snad již ustoupila a tak jsme se rozhodli nakonec přeci jen ke startu na 60 m překážek. Tomáš neoslnil a čas 8,82 je za jeho možnostmi z prosince. Uvidíme jak se podaří nastartovat Tomášovu výkonnost směrem k Mistrovství republiky.

Smutným hrdinou krajských přeborů byl Valeryi Hres, který po své premiéře na čtvrtce minulý týden, chtěl vylepšit svůj čas a byl odhodlán poprat se o titul.
Bohužel již v rozcvičení naše plány zhatila bolest boku, kterou Val začal velmi intezivně pociťovat. Protože podobné bolesti před několika roky nakonec vyústily u Kláry v natržení úponu steheního svalu k pánvi a Kláru jsem si odnášel rovnou z haly na pohotovost, rozhodl jsem o okamžitém ukončení rozcvičky a odstoupení za závodů. Val půjde v pondělí k lékaři a uvidíme co nám výsledky přinesou - vzhledem k Mistrovství republiky dorostu, které se blíží.


V příštím týdnu nás čeká halová středa s kvalitními překážkami pro Kláru a kvalitní soutěží trojskokanů pro Vojtu Truhláře, který je odhodlán vylepšit si letošní maximum a tím i výchozí pozici pro Mistrovství republiky. Další starty andílků pak budou dle aktuální situace.

 

Foto Venci Novotného z databáze našeho mediálního partnera regionálního zpravodajského serveru

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved