Dva mistrovské tituly a solidní výkony ve svých disciplínách to je vizitka andílků ze sobotního krajského přeboru.

Klára Michalská nastupovala jako první ke své disciplíně v sobotním dopoledni. Bohužel to vypadalo, že letošní zima nechala zmrznout všechny dorostenecké překážkářky z Libereckého kraje a Klára zaklekla do bloků jako jediná dorostenka. Svých pět překážek zvládla za 9,20 - ve společném běhu se ženami a juniorkami, jenom na nižších překážkách. Nakonec podlehla jen Barče Hamáčkové která na juniorských překážkách běžela 9,19. Bohužel se v neuděloval titul krajské přebornice vzhledem k tomu, že startovala jediná. Vzápětí po doběhu překážek se Klárka přemístila na výšku, kde bylo naším cílem vylepšit výkon z minulého týdne, kdy 137 cm zůstalo za očekáváním. Příprava na víceboj vyšla velmi dobře a soutěž Klára opustila s výkonem 150 cm na druhém místě. Tento výkon je také novým absolutním osobním rekordem - GRATULUJI !! Myslím, že příprava na mistrovtví republiky ve víceboji, které nás čeká již tento pátek proběhla k plné spokojenosti.

Anna-Marie Rappová se jako druhá pustila do boje o krajské tituly. Své snažení zahájila na dálkařském sektoru. Tentokrát bohužel musím říci, že výsledný dojem ze skoků byl lepší než konečný výsledek. Ano tři přešlapy je naší bolestí, která nás trápí již od loňské sezony. Tak mohu jen říci, že Amča poprvé skákal velmi pěkný kročák a skoky s přešlapy byl velmi daleké. Doufám , že tři kříže máme již pro letošní halovou sezonu vybrané !!!

Na šedesát metrů nastupoval Amča jako favoritka s cílem konečně pokořit hranici osmi sekund. Bohužel nepodlařilo se to ani v rozběhu 8,06 ani ve finále 8,03. Výkon stačil na titul krajské přebornice, časem však velkou díru v tabulkách neuděláme. Stále pracujem na zlepšení startu a na celkové uvolněnosti - věřím, že do republiky ještě ke zlepšením dojde.

Nakonec se zapojil do bojů i Dominik Žižka, který touží prokázat, že umí běhat rychle i 60 metrů. Příliš to nevyšlo:  v rozběhu 7,57 a ve finále 7,56 - nutno podotknout, že finále šedesátky běžel Dominik po svém běhu na 400 m. V tomto běhu Dominik rozhodně nezklamal a čas 52,39 patří mezi nejlepších 8 časů v aktuálních tabulkách dorostenců. Dominik má velké rezervy v průběhu zatáček, kdy před každou prakticky zastaví proběhne velmi opatrně a znovů chytá rytmus po výběhu ze zatáčky. Uvidíme co s ním udělají regulérně klopené zatáčky v hale ve Stromovce. Letošní mistrovský souboj dorostenců na 400 metrů slibuje velmi napínavou a dramatickou podívanou !! Titul krajského přeborníka zcela zaslouženě putoval do Dominikových rukou.

Všem andílkům blahopřeji a nyní se již pomalu soustředíme na mistrovství republiky v halovém víceboji, kde bude v pátek startovat Klárka a za týden se sejdeme při vyvrcholení sezony na individuálním mistrovství.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved