Naši miniandílci měli dnešního dne před sebou velký úkol. Měli ukázat při nejdůležitějších závodech halové sezony, že se připravili dobře.

Při Krajských přeborech mladších žáků nastoupila jako první do bloků Karolína Kořínková. Na trati 60 metrů překážek ji před závodem v kraji patřila s přehledem první příčka. Karolína však kouká po tabulkách republikových. Zde byla k dnešnímu ránu na čtvrtém místě. Karolína nastupovala do závodu odhodlána trochu to změnit a také vylepšit svůj osobní rekord z podzimu minulého roku (9,85). Vše se povedlo. Karolína předvedla výborný běh a nikoho nenechala na pochybách kdo je tady pánem. Čas 9,74 ji posunul na třetí místo českých tabulek ! Tímto časem zaostala jen 7 setin za krajským rekordem, který před několika lety utvořila jiná členka jabloneckých andílků - Pavlína Soprová.

Karolína vybojovala následně také dálkařskou bitvu mezi více jak třiceti dálkařkami. Přes první přešlap Karolína bojovala jak lvice. Možná až moc a osobní rekord 489 cm byl nakonec nejlepším výkonem. V soutěži se nakonec musela sklonit před skvělým výkonem Vendulky Štanclové 501 cm. Ta tímto výkonem překonala oddílový rekord, který k dnešnímu dni držela .

Anežka Voštová se na ploše vyskytovala v mezidobí, když odpočívala Karolína. Nejdříve skvěle zabojovala v rozběhu na 60 metrů a získala pro sebe finálovou pozici za 8,86. Ve finále se Anežka zaměřila na uvolnění běhu a do třiceti metrů to bylo velmi vydařené. V posledních metrech Anežka trošku zatuhla, přesto to bylo vylepšení a její první medaile - bronzová.

Hlavním cílem Anežky bylo uspět na trati 300 metrů. To se povedlo nadmíru, Anežka takticky vyběhla první zatáčku na dlouhé rovince se dostala do vedení a to již udržela. Časem 46,38 si polepšila v krajských i celorepublikových tabulkách a hlavně získala své letošní první zasloužené zlato !

A nakonec tady byly štafety 4x150 m. Výkon Karolíny ve jejím úseku byl neuvěřitelný. Užasle jsem sledoval jak převzala kolík a vybíhala se ztrátou skoro 20 metrů. V úžasu jsem sledoval jak se každým krokem přibližovala finišmence štafety Turnova.
Cílovou čaru už překonávala se ztrátou jen necelé dvě desetiny ! A do cíle doslova  a do písmene vpadla ! Takhle odřená už Karolína asi dlouho nebyla !
Nakonec z toho byla stříbraná medaile.

Anežka byla také hlavní silou výkonu své štafety a donesla kolík na celkově třetím místě !

Vynikající vystoupení miniandílků dalo za vznik myšlence postavit z nich na Mistrovství republiky žáků ještě štafetu B Liazu Jablonec na 4x300. Takže si tu sezonu ještě trošku protáhneme !

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved