Klára Michalská je krajskou přebornicí ve víceboji dorostenek...

...tuto skvělou zprávu mohli příznivci andílků zaznamenat v neděli odpoledne. Klára, která před letošní zimní sezonou konečně absolvovala bez větších zdravotních zádrhelů prakticky celou přípravu, je nyní ve velmi dobré pohodě a zdá se, že by ji mohla potkat i forma.

Celý víceboj zahájila sebevědomě na překážkách na kterých postupně začínáme nabírat formu. Vlastní start byl však mírně řečeno nepovedený a na první překážku Klárka nabíhala na třetím místě. Pak však došlo k velkému zrychlení a nakonec z toho byl nový osobní rekord 9,13 !! Pokud by start vyšel alespoň o trošku méně tragicky věřím, že máme na další zlepšení.

Po překážkách následuje discíplína, která nám dělá problémy ani ne tak svou náročností jako spíše psychickou zátěží. Nastala výška ve které jsme v tréninku hravě překonávali osobní rekordy. Ovšem dlouhá a rozvláčná soutěž udělala své. Klárka střídala rytmus rozběhu a nakonec ani jeden z pokusů nebyl příliš vydařený. Konečný výsledek 137 cm byl daleko za naším očekáváním

Děvčata, která přenesou svá sportovní těla přes laťku ve výšce, pak uchopí do rukou železnou kouli s cílem vrhnout ji co nejdále. V některých případech je na drobné tělo vícebojařek koule skutečně dosti těžká. Ovšem vícebojařky jsou odvážné a tak své náčiní vrhají na dopadiště vší silou. Klárce technika docela vyšla, škoda že neudržela v kruhu první pokus, který byl za devět metrů. Konečný výsledek 8,85 m je novým absolutním rekordem a věřím, že prostor ke zlepšení za 9 metrů tam je.

Po kouli již poměrně unaveny nastupovaly dorostenky na dálkařský sektor. Dálka je také ošidná disciplína a stačí třikrát přešlápnout a je po nadějích. Klárka zvolila opatrný začátek a zajistila celou soutěž prvním pokusem 5,05 m. Do druhého pokusu jsme posunuli rozběhu trošku dozadu a zvolili závodnější tempo. Rozběh byl pěkný, rytmický a vystupňovaný v konci. Odraz pak přesně na prkně a tak jak má být. Výsledek ? 542 cm !!! Nový osobní rekord a třetí výkon v momentálních tabulkách. Zde se opradu projevilo, že Klára má důvod pro svou pohodu.

Na závěr již pouze 800 m metrů, které však Klárku již tolik neděsí neboť si je vědoma toho co má naběháno a natrénováno. Doběhla v pohodě na druhém místě v čase, ve kterém má mnoho rezerv 2:41,43. Čas není nikterak oslňující, avšak vrcholy sezony jsou teprve před námi.

Výsledný výsledek v pětiboji znamenal výkon 3052 bodů. Tento výsledek nás opravňuje ke startu na mistrovství republiky ve vícebojích kam rádi v příštím týdnu vyrazíme a budeme se snažit o případné vylepšení výkonů z Jablonce.

KLÁŔE velmi gratuluji !!!

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved