Osobní rekordy i průměrné výkony podávali andílci při výborném atletickém mítinku v Houšťce

Posilněni skvělými zážitky ze sledování probíhajícho Mistrovství světa v atletice v Berlíně jsme se vydali na tradiční letní mítink na krásném stadionu Emila Zátopka v Houšťce. Na mítink jsme odjížděli s několika ambicemi:

Klára chtěla konečně překonat svůj osobní rekord ve skoku dalekém

Dominik s Filipem chtěli vylepšit svá maxima na netradiční trati 300 m a Dominik pak chtěl zlepšení na 100 m trati.

Amča s Pavlínou pak toužli předvést nějaký slušný výsledek ve skoku dalekém.

Ne všechny ambice se podařilo naplnit.

Na stometrové trati zaostali všichni za svými osobními rekordy poměrně výrazně. Na absolutní rychlosti budeme muset ještě zapracovat.

Na trati 300 m ovšem již naši borci nezklamali. Dominik si připsal v současnosti třetí nejlepší letošní čas v dorosteneckých tabulkách 36,44 a o téměř vteřinu a půl zlepšil svůj osobní rekord. Myslím, že na začátku trati byla ještě rezerva která ukazuje, že další zlepšení není vyloučené. Filip Spura mně potěšil způsobem běhu, kdy se snažil běžet z kotníků a dá se říci že došlo k velkému zlepšení v technice. Konečný čas 38,32 byl pro Filipa trošku zklamáním, avšak sezona ještě není u konce.

V dálce se střídaly úspěchy se zklamáním. Největším úspěchem bylo velké zlepšení Kláry na velmi dobrý výkon 523 cm což je nový osobní rekord a příslib do dalšího skákání. Amča podala svůj druhý nejlepší letošní výkon 563 cm a byla nakonec čtvrtá, když na prvním místě se umístila velmi dobrým výkonem 624 cm česká reprezentantka Jana Korešová. Bohužel nevedlo se Pavlíně a po nadějném prvním skoku již následovaly pouze přešlapy takže konečný výkon 470 cm zůstal trošku za očekáváním.

Celý mítink proběhl ve skvělé atmosféře houšteckého stadionu a byl v mnoha případech skvěle obsazen o čemž svědčí například start nejlepšího současné čtrtkaře republiky - Rudolfa Götze na 300 i 100 metrů.