Kačka napodobila Honzu, Štěpánka v osobáku, Zdeněk je zcela zdráv....

Sobotní třetí kolo 1. národní ligy v Třinci nám posloužilo jako kvalitní trénink před blížícími se národními šampionáty dospělých a mládeže. Úroveň kola bez hostujících Slováků (měli vlastní kolo ligy na překrásném stadionu v Šamoríně) a dorostenců, ktečí se účastnili brněnského mezistátka, byla bohužel nevalná. Přesto závody splnily účel.....

Především jsme byli zvědaví na start Zdeňka STROMŠÍKA, který se po drobném svalovém problému postavil na start stovky. A tady můžeme být spokojeni. Zdeněk, který startoval mimo bodování zaběhl v sólo závodě, velmi pohledným a uvolněným během na pohodu 10,65 s a zítra se tak může postavit klidně a sebevědomě na kolínský ovál. Všechny síly tentokrát podřídíme zájmu štafety, která bude už počtvrté usilovat o splnění limitu 39,40 s, který by ji posunul na evropský šampionát do holandského Amsterdamu.  O splnění individuálního limitu se budeme pokoušet až o týden později na MČR dospělých v Táboře. Tak držte palce, ať se to zítra českému kvartetu, který by měl nastoupit  zase v plné síle už povede !!!

Kačka VÁVROVÁ napodobila Honzu VÁCHU a i jí se v rozběhu stovky podařilo porušit pravidlo162.7 a vyběhla předčasně z bloků... Asi nějaké erupce na slunci či co ????Během 2 hodin dva členové "Vlčí smečky" vyběhli předčasně z bloků..... :(

Na dvoustovce pak Kačka bez problému po velmi dobře vyběhlé zatáčce zvítězila časem 24,72 s a s půlsekundovým náskokem porazila novopečenou českou žákovskou rekordanku na třístovce Barboru Malíkovou z Opavy, která minulý týden běžela skvělých 38,62 s !!! Kačku v posledních 50 metrech  sfoukl trochu protivítr, který vál o síle -0,5 m/s. Jinak jsem si odnesl další poznatek, že momentálně  6. nejrychlejší česká sprinterka na této distanci už dozrála pro extraligu, v komorní atmosféře dnešního třineckého sobotního klání hledá těžko dostatečnou motivaci.

To dorostenka Štěpánka KOLÁŘOVÁ si závody užívala. Na stovce skvěle zastoupila Kačku, když po vítězsství v rozběhu za 12, 82 (w0,0 m/s) dokázala ve finále vybojovat hezké 2. místo v novém osobním rekordu 12,61 s !!! Štěpánce pomohl k osobáčku vítr o povolené hodnotě 0,9 m/s..

Také na dvoustovce přispěla Štěpánka družstvu vysokým bodovým ziskem. Tentokrát skončila 3. za 25,76 s , když přemožitelku našla jen v tréninkové sparingpartnerce Kačce a již výše zmíněné Malíkové z Opavy.

Na závěr třineckého klání Štěpánka ještě dofinišovala vítězně do cíle, coby členka štafety, která běžela ve složení Brázdilová Tereza, Brázdilová Lenka, Resslerová Kateřina, Kolářová Štěpánka a za kvalitní čas 48,76 získala děvčata 11 cenných bodů pro družstvo Slovácké, které v konečném součtu skončilo na lichotivém 3. místě s 16 bodovou ztrátou na vítěznou Opavu.