Zatímco ledový krunýř sevřel celou Českou republiku a vlaky nabíraly několika hodinové zpoždění a bezmocně stály "někde u Polany", jak zpívá známý český písničkář, my vyrazily přímo do kalamitního epicentra, do Olomouce. Ano právě v Olomouckém kraji společně s Prahou se příroda vyřádila nejvíc, nicméně my měli na programu rychlostní trénink v tretrách a ten se zkrátka absolovovat musí  !!! Upřímně řečeno, když jsem se na namrzlé dálnici doslova "šoural" k hanácké metropoli 60 km rychlostí a z rádia znělo jako kolovrátek hlášení moderátorů, ať, kdo nemusí, vůbe nevyjíždí, ptal jsem se sám sebe zda to mám vůbec zapotřebí ??? Po včerejším rychlostním tréninku, letošním druhém v tretrách, mohu jednoznačně odpovědět, že ANO !!!

Ti svěřenci, kteří se mnou v tradičně nepříliš vytopeném atletickém tunelu rychlostní trénink absolovovali, si nemohou stěžovat.  I když jsme v letošní přípravě měli tretry na nohách teprve podruhé a i vnitřní teploty nás přinutili i po  důkladném rozcvičení a masáží nikoflexem zůstat v elasťácích a běhat na úrovni submaxima, Zdeněk, Majka a Štěpánka prolítávali vyznačené rychlostní úseky na úrovni svých osobních, tréninkových maxim. No zatím je brzy a kromě Majky ŠIMLOVIČOVÉ, která se s žákovskou kategorií rozloučí tuto sobotu na tradičním Pomerančovém mítinku v Jablonci nad Nisou, na ostatní čekají první starty až za víc jak měsíc, přesto můžeme být s průběhem dosavadní přípravy opravdu spokojeni.

Navíc již příští týden utečeme mrazivému sevření, když odcestujeme za teplem do naší tradiční destinace - Kanárské ostrovy. Tam na ostrově "věčného jara" začneme naši fromu již trošku vybrušovat, tak, abychom v novém roce dokázali plnohodnotně navázat na úspěšné sezóny let minulých. Ale o tom, stejně jako o nové připravované akvizici ve skupině, až příště...

J.V. 3.12.2014

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved