Dominik Žižka zvítězil v závodě na 400 m na YOUTH ATHLETICS mítinku v Kolíně

Druhý květnový den se konal v Kolíně velmi pěkný mítink pořádaný pravidelně k výročí světového dne atletiky po celém světě. V loňském roce zvítězila v Brně Pavlína Soprová a jako první z česka byla dokonce vylosována na týdenní pobyt v Monaku v sídle IAAF včetně mítinku v Monte Carlu.

Povzbuzeni tímto loňským úspěchem se Andílci v menší sestavě rozjeli obhájit svá umístění z loňska.

Jako první zasáhla do bojů Klára Michalská, která běžela 100 m př. Bohužel na ní nejspíše teď dolehla únava z předcházejích náročných tréninkových dní a tak po výkonu, který postrádal jiskru skončila na druhém místě v čase 15,88. Následoval běh na hladkou stovku, který však také nedopadl nejlépe, výsledný čas 13,96 je čas který bychom měli co nejdříve překonat.

Petr Garabík  se účastnil jako žák v běhu na 60 m a v dálce. V běhu na 60 m se bohužel velmi potýkal s technikou běhu a objevily se u něj opět nedostatky o kterých jsme si mysleli, že jsou již odstraněny. Čas 8,21 a třetí místo v rozběhu nesplnilo naše očekávání. Ve skoku dalekém jsme po velmi vydařených tréninkových skocích z minulého týdne doufali ve výsledek, kterým bychom atakovali hranici šesti metrů. Bohužel Petr doplatil na svou nezkušenost. Rozběhovou značku, kterou si vyznačil lahví s pitím mu někdo nejspíše ukopnul na úplně jiné místo a tak první dva pokusy byly absolutně mimo prkno. Teprve před třetím pokusem si Petr znovu rozběh odstopoval a nastavil vzdálenost správnou a trefil se na prkno. Bohužel výkon 519 cm nestačil v silné konkurenci na postup do finále.

Dominik Žižka  v minulém týdnu trénoval správně rozvržené tempo na 400 a jeho cílem bylo přiblížit se k osobnímu rekordu, ale hlavně běžet 400 správně tempově. Oba tyto cíle Dominik splnil a navíc v čase 52,50 přidal vítězství, kterým se zařadil do osudí pro losování v IAAF o týdenní pobyt na Mistrovství světa v Berlíně  - uvidíme.

Andílci jsou trošku v únavě a tak výsledky nebyly úplně nejlepší, ale sezona teprve začíná a forma se jistě dostaví ve správný čas v polovině června.

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved