Kvalitní časy Zdendy a Kačky v Linci .....

Na nejprestižnější halový rakouský mítink GUGL INDOOR vycestovali na pozvání pořadatelů Zdeněk STROMŠÍK  a Kateřiny VÁVROVÁ.  Oba se prezentovali velmi kvalitními výkony a rozhodně žádnou ostudu v hornorakouské 200 000 metropoli neudělali.

Zdeňkovi STROMŠÍKOVI se v největším městě Horních Rakous tradične daří. Z Lince si dva roky po sobě odvážel nejlepší halový čas roku. V roce 2014 zde  běžel čas 6,76 a ten mu zajistil dělené druhé místo v celkovém pořadí, v loňském roce v linecké TIPs aréně zaběhl dosavadní osobní rekord 6,69 s a  zvítězil. Není se co divit, že kandidát účasti MS v americkém Portlandu chtěl i letos zaútočit na své osobní maximum a především na požadovaný limit, který je ještě o 4 setiny lepší než je jeho dosavadní osobní rekord.

V Linci se letos sešla mimořádně silná konkurence a my od začátku věděli, že si Zdeněk nemůže dovolit žádnou chybu, která by mu znemožnila postup do finále A. Bohužel obavy se trochu napnily a Zdeněk po nepovedeném startu sice v rozběhu mohutně doháněl vedoucí dvojici  sprinterů Bockarie Solomona (Holandsko) a Jana Volka..... Nakonec zvítězil v čase 6,76 snědý Holanďan, člen holandského reprezentačního kvartetu, které startovalo na loňském MS v Pekingu. Zdeněk doběhl shodným časem 6,78 s s Janem Volkem, po předlouhém rozhodování na cílové kameře bylo nakonec rozhodnuto, že současná slovenská reprezentační jednička byla v cíli o nějakou tu tisícinu setiny sekundy rychlejší a Zdenda si zajistil pouze účast ve finále B. Škoda, poněvadž v něm se pak běželo hodně rychle......

Obě finále se konaly jako absolutní vrchol mítinku na jeho samotném konci po nekonečných 3 hodinách !!! Zdeněk předvedl výrazně lepší čas, ale dlouhé čekání na finále se na něm již trochu podepsalo. I přesto mu 2000 diváků na tribunách mohlo zatleskat  za jeho vítězství a druhý nejlepší čas letošní sezóny 6,74 s. Zdeněk zaostal za požadovaným limitem do Portlandu tentokrát o 9 setin, ještě víc ho to mrzelo, když Chorvat Ivaskovič, kterého dokáže porážet běžel o 3 minuty později ve finále A čas 6,67 s !! Kdo ví jak by dopadl přímý souboj....... Ve finále se výrazně zlepšil i Slovák Jan Volko, který Zdendu o tisícinu setiny vyřadil z áčkového finále. Sympatický Bratislavčan z tréninkové stáje Nadi Bendové běžel výborných 6,70 s  !!! Srdečná gratulace na Slovensko !!!

Zdena byl z výsedku celý rozmrzelý, ale to nemusí, formu má jak řemen a před sebou má další závody, kde by to mohlo ulítnout. Již v úterý odléta do irského Dublinu, v sobotu by měl startovat v německém Chemnitzu a poslední únorový víkend na něj čeká v Ostravě  vrchol domácí halové sezóny - halové MČR dospělých !!! VIDEO 60 m ZDE

To na Kateřinu VÁVROVOU čeká juniorský halový víkend už příští víkend v prežské Stromovce a tak je jen dobře, že i ona se prezentujeme kvalitními výsledky, zejména v běhu na 200 m. Kačka nastoupila ale nejdříve k rozběhu 60 m a po trochu staženém běhu si časem 7,79 s zajistila účast v 8 členném finále B. V něm pak po hezkém výkonu skončila o setinu druhá za další Češkou Barčou Dvořákovou v druhém nejrychlejším čase letošní sezóny 7,75 s, když o vítězství přišla až v posledních metrech závodu.

Ještě lepšího výsledku dosáhla Kačka na své oblíbené dvoustovce na kterou se hodně těšila. Není se co divit, vždyť v loni zde Kateřina skončila na překvapivě druhém místě a  byla z toho malá senzace. Letos zajistili pořadatelé mnohem silnější konkurenci, ale ani to Kačku neodradilo, aby se poprala o co nejlepší výsledek. Kačka nastoupila v posledním nejsilnějším rozběhu s kvalitními soupeřkami s osobními rekordy výrazně lepšími než má naše Kačka, ale hradištská sprinterka  rozhodně nechtěla prodat kůži lacino!! Z nepříliš výhodné 3. dráhy bojovala jako lev. Nakonec v jejím běhu i celkově zvítězila Chorvatka Lucija Pokos s osobním rekordem pod širým nebem 23,54 s, která běžela 24,37 s druhá v rozběhu 29 letá maďarská reprezentatntka Eva Kaptur skončila časem 24,49 s celkově třetí. (PB 100 m 11,47 a 200 m 23,53).

Jen 35 setin sekundy  za zkušenou Maďarkou doběhla naše Kačka, která vylepšila svůj loňský čas z linecké arény o 1 desetinu na 24,84 s. Ze třetí dráhy velký respekt !!!Kačka za sebou nechala řadu kvalitním soupeřek. Přímo v jejím běhu dokázala porazit Britku Rebeku Wilson, která letos v lednu běžela v Sheffildu 24,34 (!!) a to je zhruba i čas na který Kačka může pomýšlet, pokud udrží formu i za týden v Praze. Rozhodně by ve vyhecované atmosféře mistrovství republiky měla útočit na čas pod hranici 24,50 s.....  :)  VIDEO 200 m ZDE