Středoškolačky za Starého Města po roce ve finále CORNY !!!

Tým středoškolaček z gymnázia a SOŠ ve Starém Městě dokázal zacelit ztrátu po Kateřině VÁVROVÉ, která přestoupila v září na jiný školní ústav a podruhé v 34 leté historii této středoškolské soutěže postoupil do celostátního kola, mezi nejlepší školní týmy České republiky !!!!! Tým opírající se o řadu výrazných individualit, tak ukázal, že jeho loňský výsledek, které středoškolačky posunul až do světového finále, které se konalo v čínském Wuhanu, nebyl žádnou náhodou a i za 2 týdny bude v Břeclavi patřit k horkým kandidátům na vítězství. Dnes se děvčata prezentovala řadou výborných výsledků, což jim v konečném součtu přineslo neuvěřitelných 8 649 bodů !!!!

Tým děvčat táhla do boje neformání kapitánka týmu Mária ŠIMLOVIČOVÁ, která zvítězila v běhu na 60 i 200 m a také byla členkou vítězné štafety !!! Majka se v samotném závěru sezóny prezentovala výbornými výkony, když 60 m zvládla za 7, 90 s , dvoustovku běžela za vynikajících 25,78 s a svůj 300 m úsek ve švédské štafetě běžela zkrátka fantasticky !!! S celkovým bodovým součtem 1696 bodů  z individuálních startů se stala nejúspěšnější závodnicí z celého 66 členného početného, startovního pole.

Také druhá zástupkyně Štěpánka KOLÁŘOVÁ byla nepostradatelnoou členkou týmu. Štěpánka byla s 1540 boody třetí nejúspěšnější závodnicí ze všech startujících, když výkon na šedesátce (8,20 s) jí zajistil 3. místo a na dvoustovce si za velice solidních 26,52 s připsala 752 bodů !!!! Štěpánka samozřejmě nemohla chybět jako členka vítězné štafety, která se prezentovala vynikajícím výkonem 2:25,86 min , což děvčatům zajistilo víc jak 1000 bdový zisk do konečného součtu.

Zahanbit se nenechala ani reprezentační fotbalistka Michaela DUBCOVÁ, která s námi již zahájila externí spolupráci. Míša startovala jen v jedné disciplíně a sice na její oblíbené osmistovce. Talentovaná fotbalistka běžela opět zcela osamocena a musela se  tentkrát prát i se silnými větrnými poryvy a i přesto zaběhla vynikajících 2:21,20 min, což jí zajstilo nejen s velkým náskokem první místo, ale i pořádnou bodovou nálož, konrétně 807 bodů !!!

Mimo "Vlčí smečku" je další nepostradatelnou oporou týmu Kateřina RESSLEROVÁ, která si v dálce vytvořila hezký osobní rekord, když doskočila na značku 545 cm a vydařila se jí i koule, kde vrhla 3 kg těžké náčiní do vzdálenoosti 9,62 m !!! Kačka také byla členkou vítězné štafety a svůj závěrečný 400 m dlouhý úsek zvládla s bravurou. Celkem získala Kačka úctyhodných 1 191 bodů , což byl 9. největší bodový zisk !!!

Méně se dařilo gymnazistkám ze SM tentokrát ve výšce, kde nejlešího výkonu dosáhla Kristýna Psotková, která se nepřenesla přes vyšší výšku než 132 cm, naopak hezkého výsledku dosáhla na osmistovce i druhá zástupkyně ze SM na této distancii, členka Fotbalové akademie, Natálie Valášková, která běžela 2:33,76 min, cž jí zajistilo 646 bodů a druhé místo v celkovém pořadí za suverénní Míšou Dubcovou ........

Zdatnými soupeřkami děvčatům ze Starého Města  pak byly gymnazistky z Uherského Hradiště, v jejichž dresu se představila ne zcela zdravá další "Vlčice" Simona SEDLÁČKOVÁ, která běžela šedesátku v solidním čase 8,01 s a v celkovém pořadí skončila druhá a k výbornému výkonu se vzepjala i na dvoustovce, když doběhla v čase 26,75 s na celkově 3. místě. Simča pak v celkovém bodovém součtu nasbírala 1578 bodů, což byl druhý největší bodový zisk ze všech startujících !!!!!

V celkovém pořadí jednotlivkyň dodala tedy "Vlčí smečka" tedy hned 3 borkyně, které se prezentovaly největším bodovým ziskem ze všech startujících. Dvě ze SM - Majka na prvním (1696 b), Štěpánka na 3. (1540 b) a jedna svěřenka z hradištského gymplu Simona Sedláčková, která skončila s 1578 body na místě druhém !!! Tak čekám od pánů profesorů, nějaké tantiémy za úspěšnou přípravu atletek -studentek  :D :D ........