Zlatou sobotu vystřídala bronzová neděle !!!

Také druhý den mistrovského žákovského šampionátu v Nových Zámcích pokračovala Mária ŠIMLOVIČOVÁ ve své spanilé jízdě a ke včerejšímu mistrovskému titulu přidala dnes bronz na stopadesátce. Navíc měla letošní stopadesátka na mistrovství Slovenska vynikající úroveň, vždyť na startu nechyběla  slovenská rekordmanka na této distanci Sára Polyaková Ú18,51)a také Petra Močáryová, která už letos dokázala běžet vynikajících 18,72 s. Majka nastoupila do 64 (!!!) člEnného startovního pole se 4. nejrychlejším časem a nakonec si dokázala ze závodu, ve kterém nechybělo mnoho překvapení přivézt domů bronzovou medaili !!!

Běžkyně, které byly rozděleny do 12 rozběhů neměly moc možností k taktizování a rozběh musely běžet naplno, aby měly jistotu postupu do  pouze 6 členného finále. My s MajKou, která v oblasti rychlostní vytrvalosti neměla naběháno téměř vůbec nic jsme zvolily trošku jinou i když poněkud riskantní taktiku. Majka by v rozpětí jedné hodiny zkrátka dva úseky naplno neuběhla a tak jsme zariskovali a Majka ve 4. rozběhu předvedla velmi uvolněný běh se submaximálním úsilím a byl z toho čas 19,48 s, což v tu chvíli znamenalo až 3. postupovou pozici. Když hned v následujícím rozběhu zaběhla Emma Zapletalová z Nitry čas o 2 setiny lepší a další slovenské žákyně doslova odstřelovaly Majčin čas v rozpětí 19,56 - 19,58 s dost mi zatrnulo... Ve velice kvalitním závodě nakonec na finále nedosáhly např. favorizované Močáryová (19,63), nebo stříbrná ze šedesátky Michaela Rizmanová z Trenčína 19,55 s a já si uvědomil jak moc velké štěstí jsme  tentokrát měli... Nebo jsme to měli na přesně  setiny spočítáné ?? No nevím......., to určitě ne

Do finále nastupovala Majka velice odhodlaně, ale přesto již trošku unavená z náročného programu posledních dvou dnů. Přesto dokázala předvést v protivětru - 0,6 m/s kvalitní běh a nakonec doběhla na zaslouženém 3. místě v čase  19,09 s. Zvítězila favorizovaná Sára Polyaková z Bratislavy, která proťala cíl jako první v čase 18,84 s, na druhém místě doběhla překvapivě v novém osobním rekordu 18,98 s Emma Zapletalová z Nitry. Na Majku tak zbyl bronz, který má po sezóně vyplněné především léčením únavové zlomeniny cenu zlata !!!!!

Letošní bílance slovenského sprinterského talentu je i přes letošní problémy s přípravou  úctyhodná !!! Dva mistrovské tituly v běhu na 60 m v hale i pod širým nebem a k halovému stříbru na stopadesátce, dnes přidla Mária i bronz pod širým nebem !!!