Na sever za Bolkem a Lolkem....

Již tuto sobotu nabere česká i slovenská dorostenecká, mládežnická  reprezentace směr SEVER, aby zde poslední květnovou neděli poměřili vzájemně síly na tradičním mítinku olympijských nadějí, tzv. OLYMPIC HOPES. Ve výběru svých zemí nebudou chybět ani obě "Vlčice" Kateřina VÁVROVÁ a Marie ŠIMLOVIČOVÁ. Obě se představí v běhu na 100 metrů.

Polské město Bielsko Biala, ležící na úpatí Beskyd bude hostit olympijské naděje poprvé, ale dle očitých svědků 170 000. metropole disponuje moc hezkým stadionem, tak snad se tam bude oběma mladým sprinterkám Vlčí smečky dařit. Kačka, která se letos orientuje spíše na dvoustovku, se pokusí opět atakovat svůj osobní rekord. Letos má Kateřina na stovce vzácně vyrovnanou a kvalitní biilanci a kromě jednoho výpadku v Olomouci běhá samé velice kvalitní časy. Smůlu má jen na počasí, většinou je citelné chladno, které sprinterům a sprinterkám vůbec neprospívá. Kačka letos běžela již  12,16 s (Břeclav) větrných 12,03 (Brno), 12,12 s (Třinec) a 12,20 s (Ostrava) a v případě, že by foukalo správným směrem a povrch na stadionu v Bialsko Biale bude pro sprintery vhodný, mohlli bychom se u Kačky, dočkat hodně zajímavého výsledku. Její forma stoupá nahoru a po vydařeným závodech v posledním týdnu, kdy porazila řadu velmi kvalitních soupeřek, stoupá i její sebevědomí. 

To nechybí ani Majce ŠIMLOVIČOVÉ, která je momentálně nejrychlejší slovenskou dorostenkou, ale i juniorkou. Dorostenka - prvoročačka, již má na nejatraktivnější sprinterské distanci splněný A limit na EYOF v Tbillisi a také limit IAAF, který je současně béčkovým limitem SAZ, který umožnňuje start na MS v Kolumbii. Majka v posledních dvou závodech běžela na setinu shodně osobní rekord. v Třinci i Ostravě to bylo12,33 s. A ikdyž Třinec i Ostrava jsou pro sprintery výborné a rychlé povrchy, přece jen teploty 10 C, které oba závody provázely,  mají do ideálu daleko..... 

Držte našim mlladým reprezentantkám palce, ať se jim vydaří start ve městě, které mimo jiné proslulo  postavičkami Bolka a Lolka, které vznikly právě ve Studiu kreslených filmů, sídlícím v tomto slezském městě.

J.V. 28.5.205

 

 

 

    

ATLETIKA S RADOSTÍ

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

: 22864580

Martin Michalský

Panenská 25
466 01 Jablonec nad nisou

Tel.: 608 143 341

Jaroslav Vlček

Mánesova 649
686 01 Uherské Hradiště

Tel.: 775 160 364

Facebook Google+ Youtube
Copyright © Atletika s radostí
All Rights Reserved